Test: Rockstar Sparkling z Japonska chutná jako ošizený Blueberry

O novince v podobě Rockstaru Sparkling pro Japonsko jste se již mohli dozvědět z dřívějšího článku. Tentokrát se do našich rukou dostal plný kousek a my jsme ho otestovali. Krásná 250ml plechovka sladěná do červené a světle modré barvy (stejně jako u amerických, německých či australských verzí) však neskrývá citrusovou příchuť, nýbrž sodovku připomínající náš modrý  XDurance Blueberry.

rockstar-sparkling-energy-drink-can-plech-blueberry-250ml-japans

Z barvy obsahu se sice nic nedozvíme, ale z chuti ano. Z vůně můžeme poznat opravdu již zmíněný XD Blueberry, i když vůně není natolik výrazná. Po prvním loku se nám potvrdí, že se v plechovce ukrývá ošizený Blueberry.  „Jemně perlivá sodovka“ není tolik sladká a po vypití cca poloviny jsou v ní cítit trochu i umělá sladidla. Plechovka je sice moc pěkná a ve sbírce se bude vyjímat, ale obsah za moc nestojí.

Mixxed Up mění vzhled i název => V Lidlu nový Freeway Up

Lidl se nám po nějaké době opět vytáhl s nějakou „novinkou“. Možná víte, že pro své soft drinky od citronády přes pomerančadu až po colu využívá názvu Freeway a to již opravdu dlouhá léta. Ale málokdo už si asi pamatuje, že název Freeway kdysi nesly i jejich energetické nápoje. Jenže pak došlo v podobném logu k přejmenování na Mixxed Up a to se drželo dlouhá léta. Až dodnes, kdy přichází „zpět“ jako Freeway Up!

freeway-up-cassis-energy-drink-lidls

Nový název i naprosto odlišný design vás samozřejmě může v Lidlu zaskočit. Na první pohled naprosto nový drink ovšem skrývá jen staré známé varianty Classic, Cassic a Light, které bude Lidl nově nabízet pod názvem Freeway Up s jednoduchým funkčním designem, na kterém je mnohem menší logo než dříve. Zatím se podle všeho dá sehnat pouze Cassis, ale za pár dní má následovat také Classic a Light. Hurá do Lidlu!

Rockstar XDurance Electric Fruit Mix skrývá příchuť Watermelon!

Včera se mi do ruky konečně dostal Rockstar XDurance Electric Fruit Mix. Ano, ten v Evropě asi nejméně známý Rockstar, který před nedávnem přicestoval z Norska do Španělska (v rámci COD: Advanced Warfare proma) a také do Anglie, odkud se podíval do Candy Storu. Tam už je sice vyprodaný, ale v lednu se vrátí, tak si jej budete moci pořídit také. Popisek říká „elektrizující ovocný mix“, ale vzadu je trochu jiná „šokující“ informace.

rockstar-xdurance-electric-fruit-mix-lightly-carbonated-new-in-uk-500mls

Proč šokující? No otočíte plechovku a svítí na vás jasnější popis chuti a to… Watermelon! Co to dopr…? Tak zněla moje reakce, jelikož jsem to opravdu netušil a ani pár lidí, kterých jsem se na opravdovou příchuť ptal, mi o melounu nic neřeklo. O to víc jsem zpozorněl a rozhodl se, že kromě vypití bude také článek. Příchuť watermelon totiž testoval Rockstar pro USA v rámci nově vznikající série Freeze. A zatím neúspěšně.

rockstar-xdurance-energy-drink-electric-fruit-mix-watermelon-flavour-can-backs

Pil jsem V-Max Watermelon a ač nebyl nijak extra povedený, rozhodně je výsledek zajímavější, než tento Rockstar. O výrazně lepší Arizoně (ač to není energy drink) ani nemluvě. Rockstar XDurance Electric Fruit Mix navíc opravdu schovává nějaký mix, ač je rádoby melounová příchuť nejvýraznější. Vůně připomíná zelené melounové žvýkačky a chuť vodu (šťávu) z melounu smíchanou s trochou různých šťáv z různých dalších ovocí. Jestli jste někdy pili „lák“ z nakládaného ovocného mixu (meloun, jablko, hroznové víno.....), tak přesně takhle chutná i tenhle energy drink. Jen přidali hromadu bublinek a trochu zbytečné kyselosti alá SuperSoursy…

Ochutnali jsme 4x Big Shock! pro USA. Jsou lepší, než originál?

Na konci roku nemá Jake na web moc času, nálady, energie (divný, co?) a nebo prostě ani není o čem psát. V podstatě se v poslední době psalo jen o RR, teď bude pár článků o BS! a konec roku završíme anketou Energy Drinky roku 2014. Konecd zvonec. Podívejme se tedy na Big Shock! v exportní verzi pro USA. 4 příchutě (Gold, Exotic, Orange a Cola) vyrazily za velkou louži a občas nadělají zmatky u některých „sběratelů“.

big-shock-energy-drink-gold-bubbles-carbonated-cola-usa-cans

1 ze 4 plechů pro USA, přesněji Exotic Juicy, se totiž podařilo objevit u našich vietnamců. Co to je? Proč to tak vypadá? Proč je to ještě Juicy? Tak jasně, na plechy pro Ameriku se určitě nebude psát česky perlivý, že jo ;) Na plechovkách není nápis Ať to není bez tebe a v horním proužku zůstaly jen „trhátka“, Gold přišel o nápis perlivý a na všech naopak dle us zákonů přibudnul nápis Energy Drink + 16.9 fl.oz (1,96pt) (500ml). Potřebné údaje trochu „przní“ náš design, nejvíce to odnesl Orange. Vzadu se pak nachází tabulka nutričních hodnot.

big-shock-energy-drink-usa-gold-cola-exotic-orange-juicy-can-us-editions

Jelikož jsme měli možnost ochutnat, tak jsme se rozhodli i lehce porovnat. Ono toho teda není moc, přesto se složení trochu liší, což lehce mění chuť. U Coly mi přišlo, že je chuť coly, ale také samotného „energy“ výraznější a jasnější. Podobně dopadly také oba „juicy“ – Exotic a Orange jsou ve výsledku lehce jemnější, díky čemuž se víc projeví chuťový základ. Gold je prostě pořád ten správný Gold. Ve výsledku ovšem málokdo pozná rozdíly i při přímém porovnání. Můžete být tedy v klidu, amíci nedostávají nic lepšího (ani horšího) než my ;)

Big Shock! v USA? 4 příchutě, upravené plechovky i složení

Big Shock! opět jednou překvapil, když na svém instagramu zveřejnil zajímavou fotku s lednicí plnou energy drinků kdesi v USA. Asi by na tom nebylo nic moc divného, kdyby to opravdu nebylo v Americe a v lednici nebyly i Big Shocky. Poptali jsme se tedy na více informací a sami byli překvapeni. Že se Big Shock! exportuje i za velkou louži už je teď jasné všem, ale určitě vás zajímá ještě něco navíc. A to jsme pro vás zjistili.

big-shock-energy-drink-gold-bubbles-carbonated-cola-usa-cans

Big Shock! v USA nenabízí jen ony dvě varianty z fotky. Vedle Goldu a Coly je v nabídce ještě Exotic a Orange. Navíc není nemožné, že se brzy přidají další příchutě. Zároveň se samozřejmě trochu liší plechovky, na kterých např. chybí jakékoli popisky v horním barevném proužku + na Goldu opravdu nenajdete „perlivý“. Podle místních norem je v receptuře jiné množství kofeinu a taurinu. Na rozdíl od našich verzí je BS! nechává vyrábět v Rakousku, odkud putují rovnou za oceán. Brzy se na ně snad podíváme z blízka a povíme vám o nich více.

English: USA is new export market for czech energy drink Big Shock! Coming soon in 4 flavours – Gold (classic energy drink with bubbles / carbonated), Cola, Exotic Juicy and Orange Juicy.