Limitovaná edice Burn Love Me aneb další povedený půllitr

Burn dost možná na některých trzích dočká ústupu ze slávy a to díky spojení Coca-Coly s Monsterem. To se ovšem nedá očekávat tam, kde Burn drží vysoké tržní podíly. Severské země, Slovinsko, Chorvatsko, Španělsko a třeba Francie! Právě v zemi galského kohouta už jsme zažili povedené limitky – M-City, Nasty (Collector), X-Games, Collete… Tím to rozhodně nekončí, Paradox totiž jako první ukázal novou verzi Burn Love Me!

burn-love-me-original-energy-drink-france-paradox-cans

Burn Love Me asi moc popisovat nemusíme. Ostatně design limitované půllitrové varianty Original si můžete sami prohlédnout na fotce od Paradox Energy Drink Collection (thanks for photo!). Pravděpodobně se opět jedná o klasickou limitovanou edici, kterou zakoupíte běžně v krámě (samozřejmě ve Francii :)), ale ověřené to zatím bohužel nemáme. No, jestli máte do těchto končin cestu, tak víte co hledat. A klidně i pro mně :D

Nový ostružinový ok.- Blackberry je již 14 příchutí této značky

Některým značkám nezbývá, než dřívější méně úspěšné příchutě zrušit a vytvořit si tak místo pro novinku. Logicky, protože se za každou variantu platí různé poplatky (zalistovací, …) a udržet 10 variant na regálu je pak téměř nemožné. Ač se to někomu nemusí líbit, takhle to prostě je. I Big Shock! se tomu časem nevyhne a nějaká verze dost možná skončí. Ok.- takové problémy řešit nemusí, jedná se totiž o čistě privátní značku.

ok-punktstrich-energy-drink-blackberry-neu-2014-cans

Nový ostružinový ok.- Blackberry

Díky statusu privátní značky, jenž se prodává pouze ve vlastních obchodech, může ok.- opět přijít s novou příchutí. ok.- Blackberry s příchutí ostružin je v domácím Švýcarsku již neuvěřitelnou 14 příchutí! – Classic, Sugarfree (nahrazen Zerem), Mango, Green Apple, Blueberry, Spring Break, Pineapple, Strawberry Kiwi, Green Apple Zero, Banana Cherimoya, Pink Grapefruit, Exotic, Winter Dream a právě nový Blackberry. Některé byly sice jen limitkou, ale stále se drží, nebo se mají vrátit. 14 je v Evropě prostě neuvěřitelné číslo…

Rockstar CZ/SK: SS Bubbleberry končí + různobarevná trhátka

Bohužel to tak občas bývá, že při příchodu něčeho nového skončí něco starého. U Rockstáru už jsme něco takového také zažili, když s novou variantou XDurance Orange skončil Recovery Lemonade. Ten se pak sice v podstatě vrátil v podobě XDurance Lemon, ale přesto to byl typický „kus za kus“. Historie se bohužel bude opakovat, kvůli nové příchuti SuperSours Blue Raspberry již brzy skončí SuperSours Bubbleberry.

rockstar-super-sours-bubbleberry-soutezs

Bubbleberry zažil i 2 soutěže

Potvrdila nám to Zuzana Spurná, Brand manager Rockstar Energy Drink CZ&SK: „Ano, SuperSours Bubbleberry bude po doprodeji novinkou Blue Raspberry nahrazen. Snažíme se pro naše fanoušky stále přinášet nějaké novinky, přičemž ale nechceme více rozšiřovat portfolio. Proto novinky musí nahradit stávající produkt. Vzhledem k tomu, že je Blue Raspberry z řady SuperSours, bylo potřeba tam uvolnit místo. Věříme, že novinka v podobě „Modré maliny“ bude silnou náhradou za končící příchuť.“

rockstar-energy-drink-can-pull-tab-cz-rr-new-cans

RR trhátko na novince

O vyjádření jsme poprosili i k novým a hezčím trhátkům s logem RR. Původně jsme čekali, že budou všechny černé, ale Originál přinesl trhátko červené: „Brandovaná trhátka se nyní poprvé objevila na českém a slovenském trhu v souvislosti s novou příchutí Blue Raspberry. Postupně se budou objevovat na produktech napříč celým portfoliem, které je aktuálně dostupné na obou trzích.“ Děkujeme za vyjádření na oba dotazy! Verze Bubbleberry je sice lehce škoda, ale Blue Raspberry je rozhodně lepší. A trhátka jsou super! :)


P.S.: Ona vlna tragédie, kterou článek vyvolal nás opravdu překvapila. Trh bohužel není nafukovací (ví to i BS! co už je za vlastním „limitem“) a tak nic jiného nezbývalo. Osobně jsem radši za novější příchuť, než být bez novinek. Výběr byl podle mého také logický – Bubbleberry byl nejméně úspěšný, na větší trhy se nikdy nedostal nebo neprosadil a i v USA se s ním podle našich zdrojů již nepočítá. I to určitě hrálo podstatnou roli. Nemějte to tedy CZ/SK Rockstaru za zlé, za tímto nelehkým rozhodnutím stálo určitě mnohem více faktorů… 

U žvýkačkových „chutí“ to kdysi všechno začalo a jsem opravdu rád, že se od toho po letech dokázaly energetické nápoje oprostit. Proč tedy žvýkat při pití energy drinku? Mě Bubbleberry nikdy nesedl a přesně tak jsem se cítil – že vlastně nevím, jestli piju nebo žvýkám… Proto pro mne není jeho konec žádnou tragédií.

Tesco Value mění vzhled i obsah, dočkáme se nových příchutí?

Tesco před pár dny prohlásilo, že kompletně překope nabídku „svých“ produktů označených značkou Tesco Value. Proč v uvozovkách? Tesco si samozřejmě nic nevyrábí, jen si jednotlivé produkty nechává za co nejnižší ceny vyrábět u vybraných dodavatelů. Ostatně tak to dělají všechny řetězce u svých značek, třeba jako Interspar u S-Budgetu. Tesco chce obměnu produktů dát najevo a proto mění logo i vzhled jednotlivých produktů.

tesco-value-energy-drink-2014-hungary-designs

Nový Tesco Value energy drink je tak zcela logickým vyústěním. Na první pohled dost podobná plechovka – zůstal skateboardista, změnilo se logo Tesco Value a navíc jsou zde obrázky plechovek, sklenic, brček, ledu… Důležitější je pak obsah, který se taktéž mění a nově pochází z Maďarska. Změna to není k lepšímu ani horšímu, takže jde prostě jen o levnou plechovku do sbírky. Změny se brzy dočká i verze Light.

tescovaluesfs

Předchozí design

Tesco chce podle svých slov nabídnout pod značkou Tesco Value ještě více produktů. To by pro nás mohlo již brzy znamenat nové příchutě Tesco Value energy drinku. Pravděpodobné jsou verze jako Tropical/Exotic a Berry. Když už o Tescu mluvíme, tak musíme připomenout stále ještě běžící slevovou akci – Do 26. srpna 20% slevy na energiťáky. Třeba Big Shock! za 25,–, to zní víc než dobře!

Monster XG i pro ČR/SR? Plech už existuje, rovnou ve 2 verzích!

Když se objevily první fotky 250ml Monsteru podobného Exportu s popiskem XG, tak nikdo pořádně nevěděl, o co se vlastně jedná. Prý bude v Rakousku, ale nakonec se pořádně objevil jen v Německu a XG ve výsledku znamenalo „eXtra Glucose“. Je tedy ještě sladší, než originální zelená verze, což jsme si potvrdili v naší recenzi. Původní německé XG na sobě mělo popisky pro Německo, Rakousko, Švýcarsko, Maďarsko a Bulharsko…

monster-xg-europe-can-eastern-version-cz-sk-hu-bg-sls

Nám se ovšem již před nějakou dobou dostaly pod ruku tiskové podklady k potištění plechovky. Slíbili jsme, že půjdou ven až nám to bude povoleno. Teď se tak konečně stalo a tak vám můžeme ukázat „plechovku“ Monster XG s oficiálním označením „východní EU – verze 1“. Jazyky? CZ/SK, BG, HU a SL. Vedle „ČeskoSlovenského“ trhu tedy opět i pro Bulharsko s Maďarskem a nově i pro Slovinsko. Překvapivé? Už vlastně ani ne.

monster-xg-europe-can-eastern-v-2-cz-sk-sl-reals

Ještě před naším povolením se totiž začala objevovat jiná plechovka, oficiálně označená jako „východní EU – verze 2“, na které jsou už jen 3 jazyky – CZ, SK a SL. A když je na plechovce opravdu jen čeština, slovenština a slovinština, tak už se těch proklatých XGček prostě musíme dočkat, ne? :) Zřejmě to bude jednoduché – časem se začnou objevovat místo exportů. Ty se nejlépe kupují v Makru, i když po platu. Tak snad…