Novinky od Tigeru: Známe příchutě + kompletní vzhledy

Před pár dny jsme odhalili nový redesign všech existujících Tigerů v Polsku. Podobných úprav se nejspíše dočkají i půllitry a očekáváme je také na českých plechovkách včetně neperlivého Tigeru Nepe, který na domácím trhu nemají. Viděli jsme ovšem jen zadní části redesignovaných plechovek a trojice novinek z funkční série. Mnohem zajímavější přední části plechů včetně popisů příchutí tak zatím nebyly známy:

tiger-energy-drink-classic-zero-restart-mental-speed-fitghter-vitamin-attack-mango-granat-lime-peach-pomegranate-2016-fronts

Nyní ovšem máme k dispozici pohled na staré a nové příchutě z klasického předního pohledu, jenž odhalují ještě více zjednodušený design. Pro nás je ovšem důležitější pohled právě na ony novinky – Speed, Vitamin Attack a Fighter. Předky plechů nám konečně prozradily jejich příchutě a některé z nich znějí zajímavě.

tiger-energy-drink-classic-zero-restart-mental-speed-fitghter-vitamin-attack-mango-granat-lime-peach-pomegranate-2016-backs

Tmavý Tiger Speed má posílit reflexy s pomocí hořčíku, vitamínu C a gurarany s chutí pitájy, granátového jablka a limetky. Žlutý Vitamin Attack posílí odolnost spolu s vitamíny a chutí ovocného džusu, ve kterém vládne mango s broskví. Červený Fighter zase cílí na sílu svalů přidaným draslíkem, vitamínem D a aminokyselinami BCAA v kombinaci s granátovým jablkem a černého rybízu. No musím říci, že mě po dlouhé době Tiger zaujal :)

Energy drinky od 18? K Litvě se přidává Lotyšsko, Německo...

Hodně spekulovaný zákaz prodeje energy drinkům mladistvým, stejně jako je tomu u alkoholu a cigaret, se celkem rychle šíří do dalších zemí. Před necelými 2 lety se takový zákon začal využívat v Litvě. Po posledních případech spojených s energetickými nápoji se pak spekuluje nad tím, že podobný zákaz přinese rovnou Evropská Unie, což by znamenalo stopku ve všech členských státech včetně ČR a SR! Vadilo by vám to?

energy-drink-bans

Mezitím se začíná zdát, že se některým státům nechce čekat na to, jestli se EU rozhoupe. K Litvě se tak nově přidává sousední Lotyšsko – nad 150mg kofeinu na litr a do 18 let máte smůlu. V pár zemích blízkého východu si podobný krok začali vymýšlet sami prodejci či distributoři, kteří se regulérně bojí případných soudních tahanic s právníky zbohatlíků, jejichž děti by na pití energiťáků jakkoli zdravotně doplatili. A tak tomu předchází.

rewe-energy-drinks-ab-18-yahre-years-restriction-germanys

Podobnou věc zkoušel ve Velké Británii jeden řetězec, ale bez úspěchu, protože jen prodělával vůči konkurenci. Nejbližší je nám tedy zatím Německo, kde ve sněmovně taktéž připravují zákon „Energy Drinky od 18 let“. Tento zákon kupodivu začaly předcházet některé velké řetězce (např. Rewe), které v obchodech vylepují informace, že pod 18 let energetický nápoj neprodají z důvodu předcházení případným zdravotním problémům.

Co nového chcete v ČR aneb odpovědi z Ankety ED roku 2015

V anketě Energy Drinky roku 2015 jsme vám dali prostor pro vyslání různých vzkazů nám a značkám. Webu Energy-Drinks.cz jste často děkovali za skvělou práci a přáli si, aby nám to vydrželo co nejdéle. Nemáte zač a… uvidíme. Doména i hosting je zaplacená na další rok, ale nějaké změny budou. Víc se dozvíte časem. Když vynecháme žádosti o příchutě jako Skittles (!?!?) a Uzená klobása, pak jsou výsledky dosti zajímavé.

anketa-2015-propadak-semtex-chillis

Chilli končí, budíček netřeba

Vzkaz, budíček a nová příchuť, to byly vaše možnosti. Ve vzkazech jsme našli především staré známé prosby. Více Big Shocků na Slovensku, více Rockstárů v ČR, Burn v plechu a více Monsterů. BS na SR přidalo Meloun a chystá víc, RR pro letošek něco chystá, Burnu bych moc nevěřil a Monstery tu po přidání Ultra máme vlastně všechny, s nimiž se počítá pro EU. Tedy až na Punche, který by se mohl letos objevit, ne? :)

monster-ultra-sunrise-red-cr-tesco-energy-drink-cans

Ultra už v ČR jsou

Budíček si zasloužil nejvíce vzkazů pro RR, Burn, Semtex a Hell. Rockstar se probere, nebojte. Burnu už věří málokdo, co s ním udělá redesign? Semtex Chilli zahodil a Granát je příslibem. Hell loni u nás nic moc, ale až dorazí Multivitamín, tak se to snad rozjede :) Dost často si pak přejete příchod kávových Monsterů Java a Rockstaru Roasted. Žádané byly i Monstery Ultra. A hle, už je tu máme. V únoru exkluzivně v Tescu.

big-shock-energy-drink-limited-edition-original-gold-trabant-dan-priban-trabantem-napric-tichomorim-cans

BS! už překvapil. Co bude dál?

Nové příchutě jste mohli psát obecně bez určení značky. Ve výsledku ale bylo vidět, jaké značce věříte nejvíc. Je to samozřejmě Big Shock! V Top 10 žádaných příchutí byla borůvka, limetka, jahoda, mango, banán, ananas (pina colada), káva, čokoláda, kiwi a hroznové víno. Jak už víte, BS! ukončil Colu a Tea a nejspíše si tak dělá prostor na novinky. Big Shock! rád poslouchá fanoušky a my věříme, že se něco z Top 10 objeví jako novinka!

Semtex ukončil variantu Chilli, už za něj má náhradu

Jeden den oznamujeme konec dvou variant u Big Shocku a hned na to musíme navázat koncem jedné varianty u konkurenčního Semtexu. Pár lidem sice nejspíš bude chybět, většině z nás naopak ne. Vždyť je to i jasný vítěz Propadáku roku v anketě Energy Drinky roku 2015. Ano, řeč je o Semtex Chilli, jenž už se nevyrábí a na trhu je jen do vyprodání zásob. Náhradou v portfóliu Semtexu je již prodávaná novinka Granát(ové jablko).

semtex-chilli-500ml-explosive-energy-carbonated-taurin-caffeine-vitaminss

Big Shock! ukončí dvě příchutě. Dělá prostor novinkám?

Deset! To je počet příchutí, které si Big Shock! nejspíše může dovolit udržet na trhu. Poplatky za zalistování, prostor na regálu a všemožné věci, které s každou další verzí stojí další a další peníze. Nové příchutě tak vytlačují ty staré respektive nejhůře prodávané. Cherry vytlačil Sporty, Watermelon Bitter ještě před změnou na Tonic a pro nepovedený Light byl konečnou Fruity. Teď je čas na další dvě příchutě, končí ColaTea

big-shock-redesign-2015-exotic-orange-cola-apple-fruity-tea-energy-drink-juicy-perlivy-novy-vzhleds

Big Shock! Cola i Big Shock! Tea už jsou vedené pouze „Do vyprodání zásob“ a nikdy se nedočkají svého redesignu do verze s proužkem. O této možnosti jsme psali právě už v době představení nových vzhledů, což jejich osud vlastně urychlilo. U BS! Coly bych moc nelitoval, energy coly nejsou obecně nic moc, ale BS! Tea mi chutná a bude jej škoda. Na druhou stranu je na trhu celá řada ledových broskvových čajů.

big-shock-trabant-limited-edition-konec-tea-cola-energy-drinks

Konec potvrzuje leták na trabantí limitky

Důvod konce Coly a Tea je stejný jako u Sporty, Bitteru a Lightu. V rámci spotřební lhůty se nestíhá prodat ani jejich minimální možný počet. A vyhazovat prošlé plechy ze skladu, to se nikomu nevyplatí. Přesto taková příchuť u BS! většinou skončí až ve chvíli, kdy dělá prostor novinkám. Takový je podle všeho i případ Coly a Tea. Big Shock! samozřejmě vždy něco chystá a když je 10 variant maximem, tak potřebujete místo ;) Obě novinky roku 2012, Cola a Light, už jsou tedy pryč. Ze sezóny 2014 zmizel Sporty s Tea a dále zůstává jen Apple…