5-Hour energy shot spojen se 13 mrtvými a potratem

Celkem nedávný případ zesnulé 14leté dívky z USA spojený s konzumací 1,5 litru energetického nápoje Monster má své nepřímé a mnohem horší pokračování. Veškeré informace opět odhalil úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) teprve včera, když vydal prohlášení, ve kterém oznámil vyšetřování 13 smrtí a jednoho spontánního potratu ve spojení s konzumací 2 uncového energy shotu značky 5-Hour Energy, jenž je v Americe dost oblíbený.

5-hour-energy-shot-fulls

FDA má k dispozici 90 lékařských záznamů, během jejichž vyšetřování spojili s 5-Hour Energy celou řadu případů jen v posledních 3 letech. Nedlouho po konzumaci docházelo k srdečním infarktům, křečím a v jednom případě k již zmiňovanému spontánnímu potratu. Prodejce tohoto shotu se samozřejmě brání jakémukoli spojení a FDA poskytuje veškeré výsledky výzkumů a další informace potřebné k dalšímu vyšetřování a odhalení pravdy.

5-hour-energy-shot-product-lines

5-Hour Energy shot není označen za energy drink ani nápoj, ale nese popisek „kompaktní energy shot určený pro zaneprázdněné dospělé“. Na produktu tak nemusí být ani uveden přesný obsah kofeinu, v testech bylo zjištěno celých 215mg, tedy 2× tolik než v běžném šálku kávy a skoro tolik, jako se nachází ve „smrtícím“ 710ml Monsteru Mega (240mg). Podle doktorů může docházet ke křečím po vypití 2 a více těchto shotů po sobě.

5-hour-energy-shot-sleeps

Jak Monster, tak 5-Hour Energy shot se samozřejmě mohou stále prodávat, do případného vyřešení případu totiž logicky platí presumpce neviny. Výrobce 5-Hour Energy navíc uvedl, že na shotu i webstránkách upozorňují na dávkování, kdy by člověk neměl zkonzumovat více než 2 jejich shoty denně a zároveň s několikahodinovou mezerou. Nechybí ani „zákaz“ pro těhotné a děti do 12 let. Aneb opět platí zlaté pravidlo všeho s mírou.

5-hour-energy-shots

Podle federálního vyšetřování zjistili v roce 2009 jen na území USA 13 000 návštěv na pohotovostech ve spojení s požitím energetických nápojů. Toto číslo, stejně jako veškeré úmrtí, však nelze brát zcela vážně. Jak někdo vtipně podotkl u případu s Monsterem, většina lidské populace zemřela pár hodin poté, co konzumovala čistou vodu. Jestli ono by to nechtělo respektovat pravidla a doporučení. To máte jako s tou víkendovou rally…

Komentáře

1 | Zakkusu | před desíti roky

Tak buď Jake hodně po černých článcích pátrá nebo se nám začínají velice populární drinky stávat sebevražednou zbraní. Nejhorší na tom je že ED začínají pít velice mladé děti které nerozeznají Methanol od Ethanolu natož Doporučennou děnnní dávku. A rodiče s tím samozdřejmě nic nedělají a nehlídají si své děti :)

reagovat

Přijde mi to všechno směšný, ano všeho s mírou. A to, že umírají statisíce, ne-li miliony lidí kvůli cigaretám, alkoholu, to už se neřeší? Ano, z toho máme velké zisky, že ano?! :)

reagovat

3 | COOL@ | před desíti roky | www.youtube.com/watch?v=rxEzeGFW9cs&feature=plcp

[2] miky: přesně souhlasím ale taky energy shoty mají více kofeinu než klasický energy drink. A mě tedy co jsem měl energy dhoty nai moc nechutnají.

reagovat

4 | AZOR @ | před desíti roky | www.plsql.cz

To se nedivim, když dá někdo dva tyhle shoty, navic podobne shoty maji cca třetinu či polovinku kofeinu než tenhle. Hodne nebezpecny, pul gramu kofeinu behem minuty – a neznalec to obdrží zela nahodou.

reagovat

5 | Serpi | před desíti roky

Tento produkt je určen nepřímo kamioňákům,nej­častěji prodáváno na benzínkách..

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.