Anketa Energy Drinky roku 2013 - Vyhlášení výsledků

Vyhlášení výsledků naší snad již pravidelné roční ankety je konečně tady. Po těžkých silvestrovských oslavách nebyla šance vyhlásit je již včera a tak jsou tu alespoň dnes. Prvně bych rád poděkoval značkám energetických nápojů Rockstar, Big Shock! a Hell za podporu finálového hlasování na jejich FB stránkách. Děkujeme! Do finálového hlasování se včetně těch pár hlasů z 1.ledna, než jsem se probral a zvládl hlasování vypnout, zapojilo 507 hlasujících, tedy přesně o sto více, než před rokem. Průběh byl zajímavý, pořadí se dlouho krystalizovalo a ještě na silvestra to bylo v některých kategoriích o jediný hlas. Jak to tedy celé dopadlo? Tady jsou výsledky:

anketa-energy-drinky-roku-2013-vyhlaseni-vysledkus

V nejzajímavější kategorii Chuťovka 2013 si odnesl bronz Rockstar SuperSours Green Apple (15% hlasů), kterému zřejmě sebral část hlasů novější RR XDurance Lemon (12%). 2.místo obsadil dlouho odkládaný Monster Assault (20%), jenž část lidí nakonec zklamal svou chutí. Jasné vítězství bere nominační favorit – Big Shock! Fruity Juicy se 177 hlasy a 35%. Gratulujeme k zaslouženému vítězství! Redakce to viděla stejně :)

anketa-energy-drinky-roku-2013-chutovka-big-shock-fruity-juicys

Vzhledovka 2013 měla opravdu napínavý průběh. Třetí skončil opět Rockstar SuperSours Green Apple (16%), Jen o pár hlasů jej předčil taktéž jablečný a v ČR celkem nový No Fear Motherload Apple (17%). Vítězství pak bere nový design limitovaných Hell iceCool se 108 hlasy / 21%. V prodeji jsou jen na Slovensku, pravidla o CZ/SK kategorii ale mluví jasně a evidentně se líbí mnohým z vás. Snad se vám je podaří sehnat.

anketa-energy-drinky-roku-2013-vzhledovka-hell-ice-cools

Propadák 2013 měl sice v nominaci také nějaký ten light (zero), naštěstí to ale nedopadlo jako loni. Pro mne osobně nemůže být propadákem drink, od kterého ani moc nečekám. Tiger Zero tak ve výsledku byl až předposlední před 5% Rockstarem Xdurance Lemon. Bronzový stupínek obsadil Semtex Champagne (15%), ještě více vás pak svou cenou a chutí zklamaly XS drinky (17%). Očekávaným a zaslouženým propadákem je Burn v ČR (24% / 123 hlasů). Není divu, Burn ve světě válí a my jsme rádi za pár petek… :(

anketa-energy-drinky-roku-2013-propadak-burn-czs

Značku roku jsme volili v ČR+SR a zvlášť v celosvětovém měřítku, kde se na 3. místě uchytil náš Big Shock! (16%). Dle očekávání jej logicky předběhla zámořská konkurence. Druhý Monster (20%) nakonec jen přihlížel jasnému vítězství Rockstaru (42%, 214 hlasů). V našich končinách to pak bylo trochu jinak. Monster se 7% propadl pod stupně vítězů. Třetí skončil Hell (10%), který u vás boduje čím dál víc. Na 2.místo se proti světu posunul Big Shock! (34% !). Vítěz zůstává stejný – se 47% a 240 hlasy vyhrál Rockstar! Dle nás zaslouženě.

anketa-energy-drinky-roku-2013-znacka-roku-rockstar-cz-sk-svets

Limitka roku sice měla celosvětové měřítko, o vítězství ale bojovaly více či méně plechovky sehnatelné i v ČR/SR. Jen těsně pod stupni vítězů zůstal s 9% Kamikaze „Karel“ Strong Energy for President. Předčil jej opět nový Hell iceCool (12%), který je spíše limitkou chuťovou. Boj do poslední chvíle pak svedla celosvětově limitovaná edice Monster Call of Duty: Ghosts s českou sérií soutěžních Rockstárů. Monster nakonec obdržel 25% hlasů, Rockstar se šesticí výherních plechovek získal rovnou 28% (144 hlasů) a stává se vítězem!

anketa-energy-drinky-roku-2013-limitka-rockstar-soutez-vyhraj-bmx-czs

Inovace ve světě pak byla kategorií, do které nominoval sám Jake a to dvojici (sérii) drinků, které zcela změnila naše mínění o Zero energiťácích a přihodil k tomu Muscly. Bůhví, jak by to dopadlo, kdyby o hlasy fanoušků Monsteru nebojovaly rovnou dvě série. Poslední nakonec skončila právě série Muscle (Chocolate, Coffee, Vanilla – 25%), druhé místo obsadila série Ultra (Zero Ultra, Ultra Blue, Ultra Red – 35%). Vítězství tedy spadlo do klína sérii Pure Zero od Rockstaru (Silver Ice, Punched) s 40% a 201 hlasy. Na vítězství měli všichni.

anketa-energy-drinky-roku-2013-inovace-rockstar-pure-zero-silver-ice-puncheds

Odlehčující kategorií nakonec bylo hlasování o článek roku. V něm byl dokonce nominován jeden, který nepsal Jake, ale Hanis. Jeho rozhovor s rapperem a sběratelem Strapem skončil třetí, 83 hlasů a 16% je přesto úspěchem ;) Velký boj byl mezi Reportáží z návštěvy Hell Energy Plant v maďarském Szikszó a článkem Navštívili jsme Big Shock! Známe novinky a změny pro rok 2014. Vítězství si odnáší report z Big Shocku (217 / 43%), návštěvu Hellu porazil jen o 12 hlasů! A to je pro dnešek vše, těšíte se na redakční kategorie? :)

Komentáře

1 | Dovolenkaris | před desíti roky

Semtex champagne bol taky humus ze som ho radsej vylial do hajzla.

reagovat

2 | mishol | před desíti roky

docela by me zajímalo kolik lidi celkove se zucastnilo hlasovani v této ankete

reagovat

3 | Soul | před desíti roky

[2] mishol: Stačí si přečíst první odstavec..

reagovat

4 | mishol | před desíti roky

507? :)))))))))) tak to je tedy sila to je obrovska masa lidi to je anketa k nicemu která o nicem nevypovida

reagovat

5 | mishol | před desíti roky

tato anketa vypovida o vkusu pouze 507 lidi a ne cele republiky! to byste koukali jak by to dopadlo kdyby se zapojil třeba milion lidi!

reagovat

6 | mishol | před desíti roky

ale jo proc ne bude stacit vetsi propagace tohoto webu a za rok bude třeba hlasovat tisíc lidi :)

reagovat

7 | Soul | před desíti roky

[6] mishol: Asi nechápeš, že někdo energy drinky ani nepije co? Tak jak by mohla hlasovat celá republika?

reagovat

8 | Valchi @ | před desíti roky

[7] Soul: a někdo ani neví co to je a těch je teda kuurešvsky hodně

reagovat

9 | Jake | před desíti roky

Hlasovali ti nejvetsi pijani a sberatele z CR a SR a fanousci interestovanych znacek energy drinku. Vzorek lidi, kteri do toho vidi, je dostatecny, jelikoz vetsina z nich opravdu ochutnala vsechny a vi, o cem tu je rec. Hlasy od lidi, kteri ochutnali treba jen jeden ze 7 finalovych drinku, by nam byl k nicemu.

Nikdo taky nerika, ze je to nazor republiky, je to nazor ctenaru www.energy-drinks.cz , a tak je taky cela anketa myslena. Se podivej na vysledky ankety Kristalova lupa, tam hlasuji desetitisice a stejne (nebo prave proto) vyhravaji absolutni odpady ceskeho internetu.

reagovat

Ani se nedivím, že toho polovinu vyhrál Rockstar :D

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.