Big Shock! se vyváží do různých zemí celého světa

Když se řekne Big Shock!, tak si všichni vybavíme plechovku kvalitního českého energy drinku. Málokdo už ovšem ví, že se exportuje do různých zemí nejen v Evropě. Big Shock! oslovuje zákazníky již od roku 2003, vyvážet se však začal o dva roky později. Od té doby se jeho prodej rozšířil do více než 10 Evropských zemí, na Střední východ a také do Afriky. Populárním se stál i v Karibiku, konkrétně v Dominikánské republice.

big-shock-logo

V dnešní době je Big Shock! velmi oblíbenou značkou energetického nápoje především na Středním východě. Prodává se v zemích jako UAE (Spojené Arabské Emiráty), Palestina, Izrael a Jordánsko. Na Evropském kontinentu dominuje na německém trhu a na Kypru. Vedle nich se exportuje i do Španělska, Francie, Finska, Moldávie, Kazachstánu a několika dalších evropských zemí.

big-shock-dominicans

Každý z trhů má svá specifika. Například Německo je charakteristické specifickými plechovkami díky tzv. PFAND systému. Všechny plechovky jsou totiž vratné, platí se na ně vratná záloha a zároveň musí obsahovat speciální logo. U takové exportní verze tedy nestačí mít jen němčinu na klasické plechovce. Stejný systém je používán i ve Skandinávských zemích, kde má Big Shock! své zastoupení ve Finsku.

big-shock-moldavias

Co země to jiní lidé, odlišné chutě a rozdílné požadavky. Na zahraničních trzích tak vesměs dominuje Big Shock! Gold (bubbles). Velice oblíbenými se však stávají i letošní novinky – Exotic a Orange. Například na Kyperském ostrově vede jednoznačně Big Shock! Exotic. Přímý rozdíl v chutích poznáte jen velmi těžko. Pokud se tedy chystáte do některé z uvedených zemí, nemusíte se bát a plechovku Shocku si klidně pořiďte.

big-shock-jordans

V zahraničí slaví svůj úspěch i další produkty značky Big Shock! Německá legislativa si opět vyžádala změny a tak je vyvážená Big Shock! ČOKO tyčinka upravena na bezkofeinovou verzi. Kypřané si mezi tyčinkami opět vybrali něco jiného – v oblibě mají Big Shock! KOKO. Pro Střední východ byla dokonce vytvořena tyčinka KOKO Mini bez kofeinu (27,5g), která je určena pro děti. Značka Big Shock! se vedle úspěchů na domácím půdě i nadále snaží expandovat a dostávat se na nové zahraniční trhy.

big-shock-liberias

Určitě si prohlédněte i přiložené fotografie, na kterých můžete vidět, jak takový prodej v cizině může vypadat. Opravdu to není jen o tom, že by se daly plechovky do regálů a šmitec, což je jedině dobře! Už se těším, jak si jednoho dne koupím Shocka třeba na Kypru :)

P.S.: Big Shock! se za dobu exportu do různých zemí dočkal i několika zajímavých plechovek, které jsou svým vzhledem docela odlišné od těch českých. O tyto informace vás samozřejmě neochudíme. A nejen, že vám je představíme, my vám dokonce dáme šanci jednu takovou získat do vaší sbírky!

 

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.