Dew Tour Bootcamp - Závod amatérských skateboardistů již 9.8!

Dew Tour Bootcamp je skateboardový závod pro všechny české a slovenské jezdce ve věku od 13 let výš, který se pojede v sobotu 9. 8. 2014 v Mystic Skateparku na pražském ostrově Štvanice. Tři nejlepší jezdci a vítěz best tricku, pojedou na evropské finále Dew Tour do holandského Amsterdamu. 

mtn-dew-tour-bootcamp-logos

Letos v létě, bude Mountain Dew hostit vůbec první evropský Dew Tour Am Series. V rámci kvalifikace do hlavního závodu v Amsterdamu se pojedou Dew Tour Bootcampy v 5ti evropských zemích a to v Nizozemí, Velké Británii, Dánsku, Švédsku a České republice. Česko-Slovenská část se jede v nejlepším domácím skateparku v Praze na Štvanici, kde se jezdí i světový pohár Mystic Sk8 Cup.  První tři jezdci a vítěz best trick contestu z těchto zemí pojedou na konečnou zastávkou Dew Tour Bootcamp, která  se bude konat 31.srpna v Amsterdamu, v rámci největšího holandského festivalu Museumplein. Odtud pak jeden vítěz zamíří do New Yorku jako VIP host na závod  Dew Tour Toyota City v Brooklynu a bude mít možnost  sledovat nejlepší světové profesionální jezdce v jedinečném streetstyle kontestu,  konaném v kultovním House of Vans v Brooklynu.

První ročník Dew Tour Bootcampu v Praze je pro všechny domácí jezdce velkou výzvou. Vzhledem k tomu, že se v České republice již dva roky nejede domácí tour Českého poháru, tak mají všichni jezdci jedinečnou příležitost vyzkoušet si atmosféru velkého závodu bez stresu a v září se pak zúčastnit nejprestižnějšího domácího závodu -  mistrovství České a Slovenské republiky, které se pojede opět ve skateparku na Štvanici.

mtn-dew-tour-bootcamp-prague-martin-peks

Závody se pojedou na osvědčeném a kompletně novém skateparku, který se stavěl na letošní Mystic Sk8 Cup. Hlavní závod ve streetstyle je rozdělen do jednotlivých jamů. Nejprve proběhnou kvalifikační závody ve skupinách po čtyřech, které se pojedou v celém skateparku po dobu 3 a 4 minut, finále pak 5 minut. Ve finále bude startovat 16 nejlepších závodníků.  Po skončení hlavního závodu přijde na řadu divácky oblíbená disciplína Best trick a to po dobu 30ti minut na nové Moutnain Dew překážce. Jedná se o klasický americký piknik stůl, který přijde na místo původního zábradlí na centrální překážce ve tvaru střechy. Výkony jednotlivých účastníků budou posuzovat tři rozhodčí a head judge.

Domácího závodu se může zúčastnit až 100 jezdců včetně kompletní české a slovenské skateboardové špičky. Těště se na jízdy Maxima Habance, Tomáše Vintra a letošního vítěze Mystic Sk8 Cupu 2014, Martina Peka.  Dew Tour Bootcamp je skvělá šance pro všechny,  zajet si závod takovéhoto formátu a ještě mít šanci postoupit do dalšího kola až na evropské finále v Amsterdamu, což je skvělé město.  Děje se tam spoustu akcí a evropské finále bude určitě zážitek. New York City je samo o sobě město měst takže je to veliká motivace se tam vůbec podívat.“, říká o závodu Martin Pek. 

mtn-dew-tour-bootcamp-prague-photos

Soutěžit se bude nejen o účast v evropském finále v Amsterdamu 31. srpna 2014, ale vítězové si navíc rozdělí prize money ve výši 3000 eur a věcné ceny od Mountain Dew, Vans, Volcom a Skullcandy.

„Mystic Skatepark Štvanice je nejlepší český skatepark a mladí závodníci budou mít po celou dobu k dispozici zázemí v podobě úschovny věcí a občerstvení. Abychom usnadnili účast co největšímu počtu závodníků, z nichž mnozí vzhledem k věku ještě nemají žádný vlastní příjem, startovné je pro všechny zdarma,“ doplňuje marketingová manažerka Pepsico pro ČR a SR Marie Baričičová s tím, že vstup bude zdarma i pro diváky.

mtn-dew-tour-bootcamp-prague-plakats

Pro diváky budou během závodů připraveny soutěže o věcné ceny od Vans a Mountain Dew, večer pak pro všechny afterparty s nejlepším českým rapem z labelu Bigg Boss. Klasici české hudební scény Vladimir 518, La4 a DJ Mike T, držitelé cen Anděl, vystoupí společně na jednom pódiu s novým jménem a nadějí pražského rapu MC Refew, který je novým členem labelu Bigg Boss.

Více informací naleznete na www.buddew.cz / www.buddew.sk ;)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.