Hell s názvem Hello a Fire? Žádné kopie, jen exportní raritky

Že jsou někteří výrobci ochotní udělat pro úspěch značky na vybraných trzích udělat téměř cokoli, jsme si vysvětlili například v článku Malé Rock* SuperSours v Polsku oficiálně. Proč je mají a my ne? Mezi dosti přizpůsobivé značky patří také maďarský Hell. Už dříve jsme představili Hell NitroX, který je vyroben speciálně pro Kazachstán s odlišným designem a specifickou chutí. Někdy to není jen o příchuti a velikosti plechovek.

hell-fire-energy-drink-kuwait-cans

Old (Hell) Fire for Kuwait

V některých případech je potřeba slevit ze své těžce vybudované image a přijít s něčím novým. Málokdy jde o problém s právy na značku, jako třeba u ruského Black Monsteru. Hell by se na některých trzích nikdy nemohl prodávat, kdyby nezměnil logo v kroužku, název nebo obojí. Důvody jsou leckdy náboženské, jako třeba u (tuším) Izraelské verze. Tam nesměl být vyobrazen ďábel a tak byl nahrazen vykřičníkem. Změny bývají i větší.

hell-hello-energy-drink-can-arab-worlds

Tak například minimálně v Kuvajtu se zřejmě nedalo použít slovo peklo, ani vyobrazení ďábla. Přišel tedy energy drink Fire a oheň byl i v kroužku, kde zbyly z ďáblíka jen výběžky nahoře. Vůbec odlišný arabský svět si nakonec vyžádal ještě větší změny. Vznikl tak naprosto čistý a jednoduchý design. Kroužek nahradilo písmeno O a Hell se tak přejmenoval na Hello. Opravdové raritky, které kdy bude mít málokdo z nás. A bůhví, jaké další varianty zatím neznáme. Divíte se různým změnám? Já ani ne, pro Rusko se přeci také připisuje „Premium“.

Komentáře

1 | Swt | před jedenácti roky

Nebyl podobný Hell premium i pro Čr protože mi tu leží jakási plechovka s názvem Hell premium akorát delší verze.:D.☺

reagovat

2 | Fender | před jedenácti roky

[1] Swt: To je ta ruská, taky ji mam, v ČR je docela rozšířená.

reagovat

3 | Jake | před jedenácti roky

Jak říká Fender, to je ta ruská, což si podle azbuky na plechu taky mohl odhalit ;) Navíc stačilo kliknout na odkaz a ve starším článku by ses to dozvěděl ;)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.