Hodnocení Cocaine ED - Jeden hot a druhý čehý

V opravdu obsáhlém rozhovoru o Cocaine Energy Drinku jsme se dozvěděli hodně důležitých informací. Tak především to není droga, přesto zůstává energiťák Cocaine zcela odlišný. Právě proto přicházíme s dalším článkem, ve kterém se pokusíme z vlastního pohledu popsat, jak obě verze tohoto nápoje chutnají. Nejdříve si připomeneme „oficiální“ popis a poté přidáme zhodnocení degustátora. A kdo že ochutnával? No přeci Jake :)

Cocaine Club Spicy Hot je v červeném designu a po otevření plechovky ucítíte příjemnou vůni s příchutí cherry třešní a skořice. Po prvním ochutnání ucítíte zvláštní pálení a… Vlastně vyzkoušejte sami a potvrďte si originalitu tohoto nápoje.

cocaine-energy-drink-spicy-hots

Jake: Po otevření červeného plechu jsem chvíli marně hledal avizované třešně a skořici. Spicy Hot dokáže štípat i po čichu, takže se prvního loku bojíte jak malé děcko. Třešně jsem při prvním loku potkal, skořici ne. Dokud je nápoj v ústech, je vše ok. Po polknutí začne pálit v krku víc, než celej Mixxed Up Fire :) Rozhodně to není pro slabý nátury. Mám dost rád pálivý jídlo, takže to přežiji i u nápoje. Cocaine Hot dost šumí, div že nepřešumí samotnej šumák. Pokud máte rádi pálivé a šumivé, tak si jej oblíbíte. Já si jej podruhé opravdu nedám…


Cocaine Club Mild je „odlehčená“ verze nikoliv nižším obsahem cukrů, ale není zde příjemný pocit pálení. Je tedy vhodný zejména pro ženy a méně otrlé zákazníky. 

cocaine-energy-drink-milds

Jake: Rozhodnutí otevřít modrou verzi jako druhou bylo vítězstvím. Mild opravdu nepálí, na druhou stranu chutná jako „citrónovo-mléčný šumák“. Obsah jsem usrkával docela dlouho a marně přemýšlel, co mi to sakra připomíná. Marně… Ale asi to bylo něco mléčného a šumivého. Kdyby vás napadlo co, tak mi to napište :) Modrej Cocaine je opravdu určený pro ty, co by pálivost Spicy Hotu nezvládli. Možná právě „okradení“ o důležitou část chuti stojí za tím, že je Mild asi takovým artiklem, jako sugarfree verze klasických tutti-frutti energiťáků.


Konečné resultando: Cocaine pochází z USA a jak už víme, amíci mají nejraději nehorázné přeslazení nebo absolutní odlišnost. Právě mezi ty odlišné Cocaine patří. Narozdíl od „odlišných“ Crunků a třeba Buzze Monkeyho má podle mě u nás jen malou šanci na úspěch. Sběratele zřejmě nezaujme, zařadí plech do řady jiných a konec. Obě verze jsou prostě na evropské poměry až moc ujeté.
 

Komentáře

1 | Marek | před jedenácti roky

Stejnej pocit jsem měl u nějakýho od vietnamců. Věděl jsem že mi to něco připomíná, ale ani za boha jsem si nemoh vzpomenout co. Myslim že to nebyl energeťák, ale taky něco s mlékem.

reagovat

2 | Jake Hladík | před jedenácti roky

Marku: Ani nevim jestli me to pripominalo nejakej energitak, ale spise ne. Spis to bylo neco z detstvi na co pamatuju leda podvedome :D

reagovat

3 | Tom | před jedenácti roky

nevíte kde ho seženu? :D

reagovat

4 | Thomas @ | před jedenácti roky

Naprosto souhlasím, chuťově jsou oba Cocainy naprosto odlišný od všeho ostatního a to podle mě u nás nemá šanci na úspěch jak už bylo řečeno. Ze sběratelského pohledu jsem rád že je ve sbírce mám, ale znova už bych si je nekoupil. Upřímě jsem měl docela potíže je vůbec vypít a nevylít… :-)

reagovat

5 | dooky | před jedenácti roky

no ze sberatelskeho hlediska je brutalni skoda ze jse sem nedostala i sugarfree verze aby byla „rodinka“ kompletni.

jinak dalsi nazor je muj, hnus a filcky.
ale treba kamaradce ten hot strasne chutnal a vypila mi vsechny co jsem mel doma.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.