Inspekce odhalila Semtex plný nečistot a hmyzu

Včera spuštěné stránky Potraviny na pranýři mají odhalit nejakostní, falšované a nebezpečné potraviny. Web vzniklý ve spolupráci Ministerstva Zemědělství a Státní Zemědělské a Potravinářské Inspekce už stihl odhalit jeden průšvih i na poli energetických nápojů. Kontaminovaný Semtex o objemu 296ml, přesněji v edici 15 let Pinelli naplněné do dříve nevyužitých a déle skladovaných plechovek, obsahoval plavající nečistoty a hmyz.

semtex-exclusive-l296-spina1s

Testovaný vzorek

Náhodná kontrola zakoupila zmiňovaný Semtex v Pražské vietnamské večerce, což není žádné překvapení. Většina těchto Semtexů totiž putovala přímo mezi vietnamské obchodníky. Do uzavřené plechovky se nečistoty nedostanou, pravděpodobně se tedy jednalo o chybné vymytí déle uložených plechovek před naplněním. Daný vzorek odebraný 6.4 s datem spotřeby 10/2012 a označením šarže L276 si vyžádal rychlou reakci výrobce.

semtex-exclusive-l296-spina2s

Nečistoty ve vzorku

Tisková zpráva, Kofola a.s., 20.4 – Na základě podnětu od spotřebitele jsme zahájili v pátek 20. 4. 2012 preventivní stahování dvou výrobních šarží energetického nápoje Semtex Exclusive o objemu 296 ml. Jedná se o produkty pouze dvou výrobních šarží s označením L276, L277 s datem minimální trvanlivosti 10/2012. U několika kusů výrobku se vyskytla senzorická odchylka, která nesplňuje přísné interní standardy na kvalitu produktu. Výrobek je proto nevhodný ke konzumaci. Bezprostředně provedená laboratorní kontrola výrobků uvedených dvou šarží zmíněnou odchylku neobjevila. I přesto jsme se rozhodli preventivně stáhnout dvě uvedené šarže výrobku Semtex Exclusive o objemu 296 ml, které se vyskytují pouze u jednoho zákazníka.

semtex-exclusive-l296-spina3s

Závadná šarže

Pokud jste si výrobek těchto šarží zakoupili a máte zájem o bezplatnou výměnu, kontaktujte prosím naši zákaznickou linku na telefonním čísle 602 514 944 nebo emailem info296@semtexculture.cz
 

Zdroj a foto: SZPI / Potraviny na pranýři
 

Komentáře

1 | MichalJS | před jedenácti roky

Nikdo nikdy nevíme, co jíme nebo pijeme. A jestli dělají povyk kvůli těm pár smítkům, co tam na fotce jsou, tak jsou to blbci.

reagovat

2 | Placka226 | před jedenácti roky

Tak alespoň se k tomu Semtex postavil docela férově s tou výměnou.. :) Toho si musíme cenit v dnešní době..

reagovat

3 | Primery energy drinks | před jedenácti roky | www.facebook.com/pages/Primery-energy-drinks/292960477468431?ref=tn_tnmn

Nejen v energitacich, ale i v klasickych jidlech tohle muzeme najit. Nic noveho pod sluncem, ale dobre to vedet ;)

reagovat

4 | Zákazník | před jedenácti roky

Maximální nespokojenost

Ti se k tomu váženě „dobře“ postavili! Na výše uvedeném čísle je pouze anglicky mluvící záznamník… Jsou to pěkní parchanti!

reagovat

5 | Jezzy | před jedenácti roky

Ou a ten sem si chtel dneska koupit ale asi si ho stejne koupim :DD

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.