Ještě větší plechovky? Možné je vše, ty pivní mají i dvoulitrovku

Největší, v podstatě úplně běžně dostupnou, plechovkou s energetickým nápojem je klasický půllitr. V USA je obliba také ve větších verzích, které přes 710ml termosky sahají až k těm světově největším – BFC s obsahem 946ml, ať už s trhátkem či víčkem, zkouší jen ti největší hráči jako Monster a Rockstar. Boom větších plechovek je za oceánem pryč, ale Evropa je naopak začíná objevovat. Po neznámých značkách třeba Mega Monster

monster-heavy-metals

BFC Heavy Metal vs. 250 / 500ml

Zajímá vás, jestli můžeme v Evropě překonat BFCčka a kam až to může dojít? Víc než 500ml má jen pár méně známých kousků (např. Booster XXL, Mega Monster = 568ml, což je zatím maximum starého kontinentu u ED) a jinak se spoléhá na petky o obsahu až 3001ml. Mnohem klasičtější litr lze mít celkem snadno i v plechu. V ČR najdete plechovkárnu a stáčírnu, která s 1 litrovou plechovkou nemá vůbec žádný problém.

svijany-dvoulitrys

2 litrovky od Svijan

Jenže litrové plechovky využívají spíše piva, jako třeba Faxe, které seženete v Tescu. Není samozřejmě žádný problém stočit místo piva energy drink. Tedy až na vyšší náklady. Právě u piva se hranice posouvají ještě dál a tak Svijany nabízí 2 litrovou plechovku. Uzávěr je pomalu jak na ředidle a cena vyšší jak 4 točené v hospodě. Přesto je to ukázka možností. Plechovkárna v ČR, Rexam, bez problémů vyrobí 568, 591, 750 a 1000ml plechovku. Větší plechy na trhu tedy nejsou problém. Stačí, aby některý výrobce projevil zájem a nechal si jí vyrobit. S 591/750ml by měli největší plechovku ED v Evropě, s 1l dokonce na světě. A to je dobrá reklama, ne?

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.