Monster čelí žalobě od skupiny Beastie Boys

Ne vždy se vše daří podle představ. I to by si mohli říkat u Monsteru poté, co k nim dorazila žaloba od světoznámého hip hopového tria Beastie Boys. Stalo se tak po nedávném úmrtí jednoho ze členů skupiny, Adama Yauche, který ve své závěti uvedl, že jeho dílo nesmí být používáno pro reklamní účely. Podnět k soudnímu řízení podala Yauchova manželka i zbývající členové kapely Adam Horovitz a Mike Diamond.

monsterlogo

Monster Beverages se měl vůči závěti Adama Yauche provinit použitím částí celkem čtyř skladem k reklamním účelům. Vedle zmiňovaných písní Looking Down the Barrel of a Gun, Make Some Nois. Sabotage a So Whatcha Want se měla společnost Monster provinit také vytvořením DJ setu obsahujícího 23 minutovou směsku skladeb Beastie Boys poskládanou z 26 songů, který poté nabídla k volnému stažení z internetu.

beastie-boys-adam-youch-monsters

Beastie Boys

Žalobci samozřejmě chtějí ukončení jakéhokoli neprávoplatného využívání muziky od Beastie Boys, nechybí ani žádost o dosti tučné finanční odškodnění. Značka Monster prý uváděla širokou veřejnost v dojem, že se skupinou Beastie Boys spolupracuje. Jenže žádná smlouva na spolupráci ani vzájemnou propagaci neexistuje. Beastie Boys jsou samozřejmě v právu, postup Monsteru by byl nezákonný i bez oné závěti Adama Yauche.

Závěr? Monster si hlídá ostatní, Gangster se musel změnit, ale sami si na dodržování zákonů moc nepotrpí…

Komentáře

1 | MichalJS | před jedenácti roky

Monster musí mít takový tržby, že jim nebude dělat problém to zacvakat. A že je to energy drinkovej gigant neznamená, že můžou všechno. Ale tak to dneska chodí.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.