Není Rockstar jako Rockstar (Rock*). Ten druhý je málo známý

Když se řekne Rockstar, tak každý ví, o jakém energetickém nápoji je řeč. Jenže co když byl dotyčný na dovolené ve Španělsku a mluví o něčem naprosto jiném? Už od roku 1999 se tam totiž prodává energy drink s podobným názvem. Trochu oficiálněji se jmenuje Rock*, ale když si hvězdu přečtete v angličtině, tak z toho opět získáte Rockstar. Ostatně tenhle název nakonec najdete i na plechovce, webu, no vlastně všude…

rockstar-energy-drink-spain-classic-since-1999s

Rozhodně to ale není tak, že by Rock* parazitoval na značce svého celosvětového konkurenta podobně jako ruský Monster? Opak je pravdou – Rock* byl založen v roce 1999, kdežto americký a známější Rockstar až v roce 2001. Španělé samozřejmě mají ochrannou známku na tuto značku ve Španělsku a naopak to byli oni, kdo byl tak hodný, že nedělal téměř žádné problémy při vstupu amerického Rockstaru na tamní trh.

rockstar-energy-drink-spain-cola-since-1999s

Na stránkách a různě sice mají nápis „Pamatujte si, náš Rockstar byl první“, ale jinak se se stejnojmennou konkurenci nehádají. Pokud tedy vyrazíte do Španělska, nebo na některý z ostrovů spadající pod tuto zem, pak se pokuste sehnat místní Rock*. Varianty mají dvě – Classic a Cola. A dost často i nějaké ty limitky. Drink se vyrábí v Rakousku, takže to snad nebude žádná hrůza. A teď hurá na dovolenou :)

Komentáře

1 | Safronus | před desíti roky

Mohu potvrdit, že to není žádná hrůza, cola je chuťově dost dobrá :-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.