Proč jsou v ČR jazykové mutace RedBullů a Monsterů?

Před rokem a pár měsíci se u nás Monster nedal téměř sehnat a pak začala oficiální distribuce od CocaColy. Před půl rokem už se dala koupit i anglická verze s barevnými trhátky. V posledních dnech se začala objevovat i verze francouzská. Stejný, ale výrazně delší příběh prožívá i RedBull. Můžou za to naši oblíbení vietnamští obchodníci.


Příběh cesty jazykových mutací do ČR začíná samozřejmě v zahraničí. RedBull, Monster a možná i další značky vyrábějí ve velkém, což leckdy není dobré. Třeba švédský Khaos se do ČR dostal dokonce oficiálně, protože změnili výkupní cenu plechovek a ty staré se nestihly doprodat. Přelep výkupního loga s vratnou hodnotou je proti místním zákonům a výrobci nezbylo, než jej prodat s přelepem v jiné zemi. (BTW: Tyto švédské kusy jsou již téměř vyprodány a konečně se objevují CZ plechy)I výroba přelepů, jejich nalepení a redistribuce do jiných zemí je věc celkem nákladná. Proto se při každé změně, či blížícímu se datumu spotřeby, udělá ve fabrice výprodej po kamiónech. V tu chvíli přicházejí do hry vietnamci z velkotržnic, kteří drinky nakoupí opravdu ve velkém. O české polepy se nestarají, i když tím porušují zákon.


Hromadně nakoupené nápoje je i se započítanou dopravou vyjdou na méně, než nákup od CZ distributora. Vydělávají na tom pěkné peníze, takže se jim nemůžeme divit. Jsou to přeci obchodníci. Nápoje mají z oficiálního prodeje, takže je čeští distributoři nemohou žalovat, jelikož by šli sami proti dané značce.Francouzský Khaos a Ripper se pozná lehce. Je na nich „Energy + Jus“


A tak se dá v ČR koupit anglický Monster Klasik a LoCarb (Ripper nevedou, možná se objeví Khaos), francouzský Monster Klasik a Ripper a hromada RedBullů. Já osobně v ČR zakoupil RedBull 0,25 např. z Francie, Anglie, Irska, Maďarska, Polska a Německa. Vadí někomu z vás, že to sem ti ťamani vozí? Mě ani ne :)

Komentáře

1 | J.S.R. | před jedenácti roky

Jen at v tom pokračujou! Monster Clasic za 29,– hned naproti Albertu, kde je v akci za 37,–, no neber to =)

reagovat

2 | Lighter)))- | před jedenácti roky

Spíše bych akceptoval pouze Anglickou nebo Německou kvalitu,ostatním výrobcům moc nedůvěřuji.Jen by mne zajimalo kdy se začne zase prodávat Monster-Khaos?Protože Nikde v Moravskoslezkém kraji,není k nalezení :I

reagovat

3 | ZoRz | před jedenácti roky

Lighter.. tak to je blbost.. v Karviné je ve všech obchodech, Ostrava snad na každém rohu , v orlové sem ted byl samozdřejmě taky všude.. skus navštívit něco jiného než sámošku u baráku,..

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.