Proč musel skončit Duracell energy drink?

Pridat.eu

Baterie Duracell i jejich zajíček jsou známé po celém světě a jejich tržby dosahují neuvěřitelných výšin. Oproti tomu Duracell energy drink začala vyrábět téměř neznámá pražská firma El Niňo. A na značku Duracell přitom vůbec neměla jakékoli právo…

 


El Niňo není nikterak velká a známá firma. Na poli nápojů předtím vyrobila jen Fabric vitamin drink. K sehnání byl převážně v supermarketech Billa, kde se později objevil právě i energy drink Duracell, který téměř přesně kopíroval design baterií. Vedle ČR byl dovážen do Polska a na Slovensko.


Procter & Gamble, firma vlastnící značku Duracell i ochranná práva, začala jednat ihned poté, co se o tomto nápoji dozvěděla. Energetický nápoj totiž zcela jasně parazitoval na známé značce baterií. Arogantní právníci firmy El Niňo tvrdili, že značka Duracell není v ČR tak známá, aby bylo potřeba chránit její dobré jméno. Navíc se prý nikdy nesnažili spojit svoje výrobky s ochrannou známkou Duracell.

 


To jsou ale samozřejmě jen kecy. Kdyby tu nebyla značka Duracell známá, tak by si mohli vymyslet zcela vlastní název i design plechovky. Baterie vytvoří na CZ trhu roční obrat přes 60 miliónů korun a to už není zrovna málo. Majitel práv sice předložil desítky důkazů, ale soudce se na ně ani nepodíval. Energetický nápoj má logicky, stejně jako baterie, dodávat energii a na to má ve spojení s touto značkou právo pouze firma Procter & Gamble.


Firmě El Niňo nezbývalo, než ukončit výrobu tohoto parazitujícího nápoje. Poslední plechovky sjely z pásu ke konci roku 2009 a tak se občas dají ještě koupit. A to je konec… Nebo ne? Podle našich zpráv se nyní připravuje nový Duracell energy drink. Není z Česka a bude mít oficiální povolení na ochrannou známku. Už se těšíme :)

Komentáře

1 | freeze221 @ | před devíti roky

Tak to se už těším…:) Nevíš jestli by mohl přijít na trh ještě tento rok?

reagovat

2 | Thom @ | před osmi roky

No a já si myslel že ho někde seženu a furt jsem ho chtěl, protože se mi líbí :D … vypadá jako baterka :D … Mohl by přijít na trh :) …

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.