Pure Cofain 699 - Maximální nálož kofeinu

Už několikrát bylo zmiňováno, že maximální zákonem dovolená úroveň kofeinu v energetickém nápoji je 32mg na 100ml. Oproti tomu má Pure Cofain rovných 69,9mg na 100ml a to je více než dvojnásobek! Od toho se také odvyjí označení 699 na plechovce, což je obsah kofeinu v přepočtu na litr. Ač překračuje limity, získal Cofain všechny povolení k prodeji a bez problémů prošel také potřebnými testy. Jen to vlastně není energy drink a dokonce jej není kam zařadit. Je to prostě kofeinový nápoj s pořádnou náloží :)

pure-cofain-699-cola-coffees

Test: Z Pure Cofainu 699 jsem měl opravdu velký respekt. Přecijen kofeinu ve mě koluje hromady a další velká dávka… No ale zkusil jsem to a musím říci, že tento nápoj není označen energy drinkem nejen kvůli zákonům. Chuťově nemají nic moc společného a tak jej přirovnám ke zcela jinému produktu. V ČR již neprodávaná Coca Cole Blak, tedy kola s příchutí kávy chutnala opravdu dost podobně jako tento chuťově kolovo-kofeinový nesycený nápoj. Efekt trvá bez taurinu a dalších látek déle a nastupuje pozvolněji. Pokud vám chutnal Black, pak bude Cofain přesně pro vás Skóre: 2-

pure-cofain-699-tables

Ač netypický energy drink, pořád se za něj dá považovat, jelikož nakopne jak máloco jiného. Na druhou stranu bych jej bral až jako poslední možnost. Těm, co nepijí ani kávu, by totiž zmíněná dávka kofeinu nemusela úplně sednout. Pravidelné pijáky naopak nakopne jako už máloco, tak proč to nezkusit!

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.