Reakce Monsteru na smrt dívky po požití energy drinku

Před pár dny se na světlo světa dostala zpráva, že Monster čelí další žalobě, tentokrát za údajné zavinění smrti 14-leté dívky z USA, která vypila dva 710ml Mega Monstery během necelých 24 hodin. Lékaři ji uvedli do umělého spánku, zachránit už ji ale nemohli a 23. prosince 2011 zemřela. Pitva prokázala vrozenou vadu oslabující krevní cévy, rodiče se přesto rozhodli poslat Monster k soudu. A ten se k tomu nyní veřejně vyjádřil.

monsterlogo

Monster Beverage Corporation (dále jen Monster) soucítí s rodinou zesnule Anais Fournier, přesto samozřejmě nevěří, že by jejich výrobky byly přímou příčinou její smrti a má v úmyslu se důrazně hájit proti žalobě u soudu. Spolu s tím přináší výčet několika důležitých faktů, kterými uklidňuje veřejnost a také na nich založí obhajobu:

Během 25 let bylo prodáno desítky miliard energetických nápojů po celém světě včetně více než 8 miliard plechovek Monster Energy Drinku, jenž byly od roku 2002 bez problémů zkonzumovány v USA a ve světě. Monster sleduje reakce svých zákazníků, nikdy nezaregistroval stížnosti na problémy podobného rázu a stejně tak nebyl nikdy předmětem žádného soudního sporu tohoto druhu kdekoli ve světě.

monstercz11

Monster Energy Drink obvykle obsahuje 10 miligramů kofeinu na unci (29,6ml), kdežto v kavárně uvařená káva běžně obsahuje více než 20 mg na unci. „Problémový“ 24 oz (710ml) Mega Monster obsahuje 240mg kofeinu, což je asi o 30% méně, než v 16 oz (473ml) klasické doma uvařené kávě z běžných dostupných zdrojů.

Monster Energy Drink, včetně jeho složení a označování, je plně v souladu se všemi existujícími zákony nejen v USA, ale také ve všech více než 70 zemích ve kterých je úspěšně prodáván již několik let.

monsterkhaos

U.S. Food and Drug Administration (FDA – americký úřad pro kontrolu léčiv a potravin) uvedl: Nepříznivé zprávy o událostech spojených s konzumací energetického nápoje Monster ještě zdaleka neznamenají, že je za jakékoli následky přímo zodpovědný a zatím si tuto značku s žádným obdrženým případem nespojují!!!

Rozumný člověk však nepotřebuje tato slova. Komentáře pod původním článkem i na FB dávají jasně najevo, že titerná 14-letá dívka by rozhodně neměla vypít téměř 1,5 litru energy drinku a to ať už byl její zdravotní stav znám nebo ne. Rodiče by měli kárat leda sami sebe a ne se obracet vůči Monster. S její poruchou by ji zřejmě přiblížil k smrti jakýkoli jiný energiťák či silná káva. Podle mě má Monster předem vyhráno, i když v USA nikdo neví.

Komentáře

1 | Majky | před desíti roky

Doufam ze to Monster vyhraje, ale jak rikas, v USA nikdo nevi… jak uz u minuleho clanku bylo receno, jsou tady pripady se susenim kocky v mikrovlnce s argumentaci : „v manualu to nebylo napsane“ a nebo i se zrcatky :) ale samozrejme, tohle by soudy meli vyzkouset…a rodice jsou paka, ze ji nechavaji kupovat monstery i pres jeji slabost..

reagovat

2 | vocas46 | před desíti roky

[1] Majky: no ale na energyťákách bejvá napsaný, DDP a že ho nemají konzumovat lidi s vadou srdce ;) (pravda, že když jsem se teď kouknul na monster plechovku, tak pozámka o srdci tam nebyla, ale u redbullu je aspoň poznámka, konzumujte s mírou) :D

reagovat

3 | Jake | před desíti roky

[2] vocas46: O srdci se moc nepise, mluvi se obecne o nemocnych a na kofein citlivych, tehotnych… to ma monster na uplne kazde plechovce.

reagovat

4 | Dooky | před desíti roky

Každej rodič by je žaloval nejen pro peníze ale i pro odstrašení ostatních. Ano zachvíli si koupíte energy drink ale před konzumací budete muset navštívit lékaře a podstoupit kompletní zdravotní prohlídku jako mají profesionální sportovci :D hurá........

reagovat

5 | MastaPlaya @ | před sedmi roky

Já si o tom myslím jen jedno.......DEVAŤ

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.