Reklamní drinky a 4 kategorie jejich výroby

Dnes se podíváme na téma nám všem známé a to Reklamní energy drinky. V dnešní době jsou takové drinky často používané jako promo firem, jejich akcí a vlastně všeho, co si kdo jen vymyslí. Reklamní energiťáky by se daly rozdělit do 4 základních kategorií, které si právě teď představíme.


1. Reklama přitištěna na klasický design zavedené značky
V ČR málokdy používaná metoda má je celkem oblíbená na větších trzích. Často ji používá sám výrobce energy drinku jako reklamu pro akci, do které je sám nějakým způsobem zainteresován, a to buď tak, že jí sám pořádá nebo je hlavním partnerem. Nejčastěji se na plechovkách objevuje reklama na soutěž, což je i případ Shocků se soutěží o Snowboard a Raft (tzv. zimní a letní edice). Do této kategorie spadá také nyní všem známý Red Bull Speed Jam a starší český Semtex Playstation.

 


2. Potisk
Jedná se o energy drink resp. čistou stříbrnou plechovku zakoupenou přímo u nějakého výrobce. Nechá se vyrobit tiskařský štoček, s jehož pomocí přijde na plechovku potisk zákazníkovy grafiky. Tuto metodu si vybírají jen firmy, které mají zájem o velké množství plechovek. Každý výrobce má jiné minimální počty, u kterých je schopen a ochoten vyrobit drink tímto nákladným způsobem. Obecně se však hovoří o tom, že se náklady na tento potisk a výrobu štočku vrátí až při objednávce 250 000 kusů. Tento opravdu nákladný způsob využila například ČMSS u svého nápoje Red Fox.

 


3. Přelep
Jedná se o v současnosti dosti rozšířenou metodu. Nakoupí se plné plechovky bez potisku, které se přelepí samolepkou s grafikou firmy. Tato metoda je rozšířená ze dvou důvodů a to je cena a minimální možný počet. Dá se říct, že si můžete nechat vyrobit klidně i jeden nebo dva kousky. Nevýhody této metody: Přelep není moc hezký a navíc je přelepena jen rovná plocha plechovky po obvodu. Úkosy zůstávají nepolepené, takže nahoře i dole zůstává většinou stříbrný pruh. Zlatým příkladem jsou cyklotoulky.

 


4. Sleeve Folie
V současnosti, a to hlavně na českém trhu, asi nejrozšířenější metoda. Jedná se o teplem smrštitelnou folii, která se nasadí na plechovku bez potisku a poté se „zavaří“, což má oproti přelepu výhodu v tom, že pokryje kompletní plochu plechovky. Výhodou této metody je především cena a vlastně i minimální objednatelný počet kusů. Sleeve folie jsou leckdy využívány i pro drinky, jako je třeba Semtex ve speciální grafické či vánoční edici Grog, Punč a Svařák.

 

 
Doufáme, že jsme tímto článkem pomohli v orientaci na poli reklamních energy drink. Pokud si chcete nechat vyrobit vlastní energy drink, tak doporučujeme Sleeve folii, protože plato plechovek dnes nestojí zas tolik. Přelep si samozřejmě můžete vytisknout i doma, ale pak to vypadá ještě hůř, než přelep od nějaké firmy.

 


Zmiňovaný Semtex ve speciální grafické edici


Na závěr bych rád výsledky loňské soutěže Digital Labels and Packaging Awards Contest, kterou pořádá společnost Hewlett-Packard. Vyhrál ji český obal na Reklamní Drink, jenž byl vyroben v Kolíně a to právě technologií Sleeve folie. Tento obal porazil 312 exponátů z 26 zemí světa. Tento drink je opravdu překrásný a můžete se na něj podívat na následujícím obrázku.

 


Článek napsal Dooky, postřehy doplnil Jake.

Komentáře

1 | hyssman | před 13 roky

:)

taky ohledne toho semtexu s folii se tím výrobce zbavoval plechovek ISOSprintu kterej prestali vyrábět :)))

reagovat

2 | calin | před 13 roky

a co RWE ? to je také reklamní energy drink…

reagovat

3 | Jake Hladík | před 13 roky

[2] calin: Tady jde o přehled jednotlivých druhů, ne o výpis všech jednotlivých reklamních drinků. RWE je reklamní energy drink a spadá do kategorie se sleeve folii.

reagovat

4 | Jiří Wagner @ | před dvanácti roky | www.mmportal.cz

uveřejnění

Zdravím Vás,

jsem provozovatelem portálu www.mmportal.cz a chtěli bychom tento článek poupravit a uveřejnit na portálu.

Je to prosím možné?

JW

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.