Tn.cz: "Energetické nápoje: 7 důvodů, proč si na ně dávat pozor!"

Možná to už víte, možná se stále snažíte zbytečně a slepě věřit všemu, co TV Nova a její ještě mnohem prolhanější portál TN.cz vypustí na světlo světa. Třeba včera byl strašný průšvih, když na přejezdu byly „jen STOPky“ a řidiči měli problém s troubícími vlaky, které v tu chvíli projížděly „po hlavní“ rychlostí 5km/h i když stejná „křižovatka“ znamená na silnici protivníky o rychlosti 50 nebo 90km/h… Dnes se pustili i do energiťáků…

energeticke-napoje-zdroj-oficialni-foto-tns

Foto: Oficiální zdroj

Článek na TN.cz s názvem „Energetické nápoje: 7 důvodů, proč si na ně dávat pozor! Dětem je zakažte!“ je jen dalším z řady bubu článků, na které už jsme si u tohoto portálu i televize už zvykly. A co víc, je jako vždy přehnaný a zcela dezinformující. Vše začíná již obrázkem s označením „Foto: oficiální zdroj“. Foto původem z fotobanky, třeba novinky.cz ji správně označenou použily už v roce 2006. Oficiální zdroj… Jaké nesmysly si tedy autor vymyslel nebo co se mu do článku zrovna hodilo? Stačí si přečíst náš zcela (ne)odborný komentář:

energy-drink-bans

Mnohem horší je pak samozřejmě samotné sedmero důvodů. 1. Energy drinky prý nepatří do nealkoholických nápojů. Aha, takže v základním dělení na alko nealko patří zřejmě do těch alkoholických. 2. bod je ok, 3. je mimo, živiny slibuje jen TN.cz, nápoj slibuje energii. 4. neposkytují energii, dejte si banán, energie v EN jsou vyvolány uměle taurinem – ach jaj, taurin pomáhá vstřebávat cukry, ty cukry, které poskytují energii. A banán? Ano v banánu je energie, a to díky hromadě cukru. Toho cukru, kterého je v energiťáku podle 7. bodu až moc…

energy-drinks2

5. jak energiťáky ovlivňují účinnost léků sice nevím, ale ovlivňuje v podstatě vše – alkohol, i káva. Tak holt na lécích pijte čistou vodu a čaj, ok? ;) 6. tady možná souhlas – ale zase, to není o energiťácích, dítě by nemělo přehánět mekáče, coca colu a hromadu dalších věcí. 7. to samé jako u šestky – hromada energiťáků, nebo hromada mekáče, coca-coly, sladkostí. Z pohledu škodlivosti na dětech je to jen bububu na energy drinky, které by ale mělo platit na 80% produktů v obchodech. TN.cz to potvrdí samo, zítra totiž udělá bubu na něco jiného.


U TN.cz/TV Nova dobře vědí, co udělat pro sledovanost a návštěvnost. Dnešní společnost jim jde na ruku, místo toho, aby je přestala sledovat a číst. Já to udělal dávno, dnešní článek mi bohužel přistál pod nosem na FB.

Komentáře

1 | Jirka @ | před jedenácti roky

Ach jo, TV Hovna se zas do něčeho montují. Večer mám teda očekávat 10 minutovou reportáž v Televizních novinách se třemi živými vstupy?:) Jinak díky za článek:)

reagovat

2 | Primery energy drinks | před jedenácti roky | https://www.facebook.com/pages/Primery-energy-drinks/292960477468431?ref=hl

Libi se me ten screen energitaku co pouzili :D Toto me pobavilo hned pri otevreni odkazu :)) Hej Jaku, nehodis jim tam foto nejakych dostupnejsich plechu z CR ? :)

reagovat

3 | Tay | před jedenácti roky

Ať si melou co chtějí… pít to budu pořád :D

reagovat

4 | dbar | před jedenácti roky

Tak, a jdu si dát jednoho Monstera…

reagovat

5 | Haine | před jedenácti roky

Možná na tom něco pravdy bude,ale ne mnoho :D

/Jinak,bez Energyťáku jsem téměř měsíc a vůbec mi nechybí,ba naopak :)

reagovat

6 | nepoblouzneny | před jedenácti roky

Energeťák si sem tam dám. Ovšem tento článek je na úrovni asi jako ten na tn.cz. Nemáte žádné argumenty, protože všechno, co tam píší tak úplně blbost není.
Jen tak pro zajímavost, např. denní dávky vitamínů překračují některé energetické nápoje až 5×. Pro blbečky – nadbytek vitamínů je stejně nebezpečný jako nedostatek. Co dál…opravdu můžeme srovnávat cukry, které jsou obsaženy v energeťáku s cukry v banánu? Ale no tak:) Co si budeme nalhávat, cukry v energeťáku bych popsal jako „sračka cukry“. A jaké sacharidy bude ten taurin pomáhat vstřebávat, pokud je v sobě nebudeme mít z kvalitní a vyvážené stravy? Zkuste si někdy dát normální jídlo a sklenku vody, jak tam píšou. To bude teprve ta správná energie pro vaše tělo.Nápoj neslibuje živiny, nápoj slibuje energii.Z čeho, lidi nekonzumují energy drink jako doplněk stravy po kvalitním jídle a energie se nevytvoří z ničeho. A ano, u některých medikamentů by se opravdu měly pít nápoje jako je káva, energy drinky atd. jen velmi svátečně.
Stejně ten váš energeťák působí z 90% jen na psychiku. Ve článku vlastně uznáváte, že energy drink je sračka, akorát dodáváte, že i jiné produkty jako je např. coca-cola jsou sračky…jen tak mimochodem, ať v tom ten energy drink není sám:)

reagovat

7 | DEATH | před jedenácti roky

Taky si dam jednoho zelenyho montéra.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.