XXL Energy II. - Regular, Cranbbery a skvělý Black Acai

Celou šestici energetických nápojů XXL nabízí německá společnost IQ 4 YOU, samozřejmě nepočítaje další verze v podobě mixů energiťáku s vodkou. První trojice v podobě XXL Grapefruit, Tropical a Lemon-Lime se představila před týdnem, kdy nejlépe dopadl právě mix tropického ovoce. Zbylá trojice dopadla v podstatě ještě lépe a to i přesto, že jsou všechny XXL spíše limonády s energií, než energy drinky s příchutí.

xxl-energy-drinks

XXL Cranberry – Už od první chvíle mě překvapovala ta čistota chutí. Žádný pokus o něco uměle brusinkového, ale v podstatě hodně povedený džus s plnou, správně kyselou a jemně sladkou chutí brusinek. Po spolknutí nechybí pocit mírné pachuti, což také odpovídá originálním bobulkám. Tady zřejmě nešlo o vytvoření nejlepšího cranberry drinku. Jestli byl cílem nápoj „co nejbližší pravým brusinkám“, tak byl splněn na 100%. Skóre: 1–

xxl-black-acai-energys

XXL Black Acai – Bobulovité ovoce Acai je už samo o sobě energetickou bombou. Občas se v ED využívá, no málokdy se jedná přímo o příchuť. Stejně jako v případě Cranberry, i u Black Acaie se XXL snažil přiblížit chutí pravé rostliny, takže není kyselý a je přirozeně sladký. „Kopírování“ se opět povedlo a tak Acai chutná lépe jak brusinky nejen v reálu, ale také v řadě XXL drinků, kde je navíc nejlepším ze všech! Skóre: 1*!!!

xxl-regular-energys

XXL Regular – Klasickou původní verzi jsme si nechali až úplně na závěr. Má hodné blízko klasickému Tutti-Frutti a přitom se chvílemi tváří, jakoby se v něm schovávaly jahody. Škoda, že absolutně vyčnívá z řady XXL energy drinků. Vedle těch skvělých přírodních chutí je totiž až moc umělý. Vlastné si mnohem radši dám téměř jakýkoli klasický energiťák nebo ještě lépe XXL Black Acai. Tohle se holt moc nepovedlo. Skóre: 3-

xxl-energy-drinks2s

Shrnutí – 6 různých energy drinků od nás obdrželo známky v rozmezí od 1* do 3-. Překvapivě nejhůř dopadl klasický regular, když lépe dopadl i grep, který jinak nesnáším. Naopak jedna z nejméně využívaných chutí u ED, Black Acai, vyhrála na plné čáře. Od společnosti IQ 4 YOU to však pořád není vše – vedle KOKSu tu máme ještě XXL Vodka Mix a další drinky. Navíc vám ještě musíme prozradit, kde je sehnat a jestli budou v ČR.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.