Zažijte jinou realitu s plechovkou Big Shock!

Možná už jste si všimli, že se na nových plechovkách energetického nápoje Big Shock! objevuje zajímavý AR kód, který slibuje zažití jiné reality. Zatím se to týká Filmové edice originálu, nového Lightu a brzy také předělaného Goldu. Na zadní straně plechovky se nachází marker pro takzvanou Augmented Reality, tedy rozšířenou realitu. Černobílý čtverec s „kódem“ uprostřed se objevuje čím dál častěji, oproti EANu má ale nevýhodu v šíři použití. AR je nepřenosný, vždy jej přečte jen daná aplikace, v tomto případě BigShock.cz ve spojení s webkamerou u vašeho PC.

big-shock-ar-big

AR vytváří obraz světa doplněný počítačem vytvořenými objekty. Jinak řečeno jde o zobrazení reality a následné přidání digitálních prvků. Kamera, která je připojená k počítači, snímá obraz reality – každá 0,5l plechovka Bigshock! má speciální znak – marker – piktogram pro spuštění AR. Speciální aplikace, tak detekuje snímaný objekt, jeho zobrazení je závislé na umístění a orientaci kamery. Na základě této detekce umístí (renderuje) do obrazu projektovaném na displej počítače naprogramovanou akci (např. 3D animace). Vše se navíc děje v reálném čase u vás doma!

big-shock-ar-light

Kdepak mám plechovku? Fixluju, jedu z papíru :)

K rozšířené realitě se dostane každý, kdo má doma plechovku s markerem a webkameru k tomu. Na stránkách BigShock.cz se určitě lehce zorientujete a po chvíli uvidíte, co vše AR nabízí. Kód z filmové edice můžete navíc využít na BigShock.cz/AR, po namíření markeru budete přesměrováni na speciální stránku k filmu Probudím se včera, který nejen tímto Big Shock! i nadále podporuje. Zmiňovaná stránka obsahuje zajímavé informace, fotky, videa, wallpapery a další materiály k filmu. Jo a bacha na otevřené plné plechovky, ať při manipulaci před webkou nepolijete sebe nebo třeba počítač :)

Komentáře

1 | anonim | před devíti roky

smutý zjištění

Tak tady asi pul hodiny dumam natím co mi big energy shock nabízí a až to zgomnu tak na jenim serveru je error tak fak suprový to potěší.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.