Burn u nás hlavně v plastu, v cizině novinky a různé edice

Pridat.eu

Nejen Mad Croc, ale také jiná, výrazně známější a především jedna z prvních značek na českém trhu může spadnout do hlubin. Řeč je o energy drinku Burn, který je v jiných evropských státech výrazně úspěšnější, než u nás. Možná za to může malý trh, možná se sečetlo 1+1 a veleúspěšný Monster distribuovaný také Coca Colou prostě dostal přednost před vlastní značkou. Pravdou však je, že u nás už se Burn moc nechytá.

burn-cz-energy-pets-500ml

Společně s Monsterem Rehab oslovil trh pro nás nový Burn Blue, Jenže jeho základním problémem je plastová lahev. A mezitím co se tahle novinka snažila uchytit, pomalu začal z trhu mizet poslední plechovkový zástupce této značky, 250ml original. Jestli byl opravdu ukončen sice nevíme, ale popravdě, kdy naposledy jste na něj narazili? Místo toho se změnil design 500ml petky a v prodeji zůstala plastová trojice Original, Tropical, Blue.

burn-energy-drink-limited-winter-polands

Pivaři ovlivnění reklamou pivovaru Bernard by zahlásili oblíbené „přichází doba plastová“. Nejen pivo, ale i energiťak z plastu, to prostě není ono. Jenže milovníkům Burnu už nic jiného nezbývá. Je to škoda, protože ve světě, vyjma Německa a Velké Británie, kde se Coca Cola zaměřuje na Relentless, má Burn různé verze a to především v plechovkách – Polsko Tropical, v Maďarsku se Burn rozrostl během pár týdnů o Tropical i Blue, jenž se dostal dokonce i do energy drinky nikterak políbeného Chorvatska. Ale co to je proti severským zemím, Ukrajině, Rusku či Španělsku, kde seženete hromadu kávových, džusových a bůhvíjakých verzí.

burn-blue-refresh-500ml-swedens

Že se v Evropě jinak Burnu daří svědčí také fakt, že se objevují celé řady speciálních verzí. Francie měla X-Games, Collete a Nastyho, v několika zemích se objevila soutěžní edice ke koncertům Davida Guetty a úspěšné byly tuto zimu také zimní edice s Gigi Rufem, o kterých víme ze Švédska, Rakouska, Polska (zde dokonce i verze Tropical) a pár dalších zemí. Tam všude Burn útočí, my holt zůstaneme s povděkem za plast.

Na všemožné verze Burnu ve světě se podíváme někdy příště :)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.