Exportní plechovky Big Shocku, které neznáte

Po úspěchu článku Big Shock! se vyváží do různých zemí celého světa přichází jeho ještě zajímavější pokračování. Dnes si totiž představíme exportní verze Big Shocků, které se leckdy neliší jen jinými jazyky, ale i zcela odlišnými designy. I já jsem ještě před pár dny znal jen dva z nich – Big Shock! Export Gold 250ml s nápisem přes celou přední stranu ve stylu starších Shocků. Sehnat se dá ve většině vietnamských marketů i přesto, že byl původně určen pro Lotyšsko, Španělsko a Portugalsko.

big-shock-export-gold-250mls

Druhým pro některé z nás známým exportem je na první pohled klasický růžový Bitter for (wo)man v německé jazykové verzi. Zajímavost: Český růžový bitter je jediný Shock, který má v horním pásku napsány ingredience v českém jazyce, ostatní vždy byly zapsány v angličtině. Exportní verze je samozřejmě kompletně v němčině včetně zmiňovaných ingrediencí a nechybí ani logo recyklačního systému. Tato plechovka byla určena výhradně pro Německo, ale já ji sehnal v ČR.

big-shock-export-women-250mls

Teprve nedávno jsem objevil i třetí export – Big Shock! Export Gold 500ml. Nejdříve vypadal jako klasický zlatý export v půllitrové verzi, ale opak byl pravdou. Na plechovce se nachází popis v angličtině, arabštině a něco málo v hebrejštině. Zřejmě se tedy jednalo o verzi dováženou na střední východ. Angličtina se většinou doplňuje jen jako „univerzální jazyk“. V obou velikostech se nachází bublinkový Big Shock! Gold s mírně pozměněným poměrem složení.

big-shock-export-gold-500mls

Big Shock! Export Gold 250ml i 500ml má být dle všeho dostupný v 5 jazycích – Angličtině, Češtině, Slovenštině, Arabštině a Rumunštině. Jestli tedy stejně jako já předpokládáte, že podobných plechovek s jinými jazyky musí být ještě více, tak máte pravdu. Stačí se podívat na následující obrázek. Na něm (otevře se v novém okně) uvidíte několik zajímavých etiket z různých verzí plechovek.

big-shock-export-bigs

První řada obsahuje různé verze Big Shock! Export Gold 250ml pro střední východ. Ten vlevo vypadá stejně, jako na výše popisované 500ml plechovce. V druhé řadě už to začíná být zajímavější. Vlevo se nachází etiketa pro Rumunsko, Moldávii a opět nějaký ten stát používající arabštinu. Namodralá verze je absolutně stejná jako ta vlevo nahoře a možná šlo jen o barevnou variantu klasického Goldu. Vedle ní je docela zajímavost – vzhledově český Gold s nezměněnou www adresou a přípustnou odchylkou pro Rusko a Kazachstán. Úplně vpravo je klasický malý Export Gold jak jej známe od Vietnamců:)

big-shock-logo

Možná nejsehnatelnější exportní plechovkou je Big Shock! Gold German Edition 500ml. Jak již název napovídá, prodává se v Německu a navíc nabízí zcela odlišný ale zároveň velmi zajímavý design. Složením naprosto stejný Gold jako náš český připomíná 1L pet láhev Shocku. Nemůžeme se tedy divit tomu, že se starý design PETky i nadále vyrábí a to právě pro naše západní sousedy.

big-shock-export-gold-germany-500mls

Jak již bylo zmíněno v minulém článku, každá ze zemí má své specifické požadavky, a to především v ohledu na legislativu – množství taurinu a kofeinu, informace uvedené na plechovce, nutnost PFAND systému. Big Shock! se samozřejmě snaží všem cílovým trhům v tomto ohledu přizpůsobit, proto byla například v minulosti pro Hebron a Yemen vyrobena speciální verze Big Shock! Gold se sníženým množstvím kofeinu a taurinu (dnešní době je množství srovnáno na stejné hodnoty, jaké jsou v ČR).

big-shock-export-backs

Všechny tyto verze vypadají setsakra zajímavě. A víte co? Ani tak jste ještě zdaleka neviděli vše, co kdy firma Al Namura vyslala do světa. Narazit na nějaký takový plech v krámu, tak budeme hodně nevěřícně koukat, ale to se nám asi nestane. Pokud se tedy chystáte do některé ze zemí, kam se Big Shock! exportuje, tak se po něm nezapomeňte podívat. Získali byste plechovku, kterou má opravdu málokdo. On je totiž skoro nikdo nezná :)

P.S.: Pokud se nám poštěstí, tak budeme mít k dispozici Big Shock! Gold German Edition 500ml. Samozřejmě, že si takový nádherný plech nenecháme pro sebe. Všichni pravidelní čtenáři (ti náhodní se asi nevrátí :) ) budou mít možnost jej vyhrát v plánované soutěži. Otázky se budou týkat Big Shocku! a především informací dříve zveřejněných na našem webu. Čtěte nás i nadále, ať vám tato soutěž neuteče!

Komentáře

1 | šiška @ | před dvanácti roky

....

ten růžový mám z čr ale v zadu mám jen český slovenský a anglický popis

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.