Potraviny na pranýři: Další nesrovnalosti v energiťácích

Očekávat po loňských zprávičkách o závadných energetických nápojích nějakou nápravu, tedy spíše úbytek takových případů, to by bylo celkem nelogické. A proto je naopak celkem jasné, že se objeví něco dalšího. Loni to byly mušky nebo nějaké nečistoty v 296ml Semtexu 15 let Pinelli, tedy plechovce, jenž byla po letech skladování naplněna až po odkoupení Pinelli Kofolou, a posléze chybějící taurin v Tesco Value Energy drinku.

club-power-light-330ml-pet-billas

Také první letošní případ se týkal energiťáku v petce, 330ml Club Power Light vyráběný i v plechovce, kde podobný problém nebyl nalezen, obsahoval vyšší než maximálně přípustné množství kyseliny benzoové, která se v potravinách používá jako konzervant. Nadměrný přísun této kyseliny může vyvolat kopřivku, astma, rinitidu nebo anafylaktický šok a tak byl výrobek označen za nebezpečný, i když by se vám pravděpodobně nemělo nic stát.

black-panter-1-litr-alberts

Už před svátky byl zveřejněn nejakostní problém v energetickém nápoji Black Panter prodávaném v síti prodejen Albert v litrové PET láhvi. Chyběl v něm vitamín B6. resp. se zde nacházelo nižší než na obalu uváděné množství. To sice nikdo z nás zřejmě neřeší a na obal vůbec nekouká, stále se však jedná o klamání zákazníka. Začínáte se bát? Zbytečné, potravinynapranyri.cz ukazují, že jiné potraviny mohou být ještě nebezpečnější :D

Foto & Info: Potravinynapranyri.cz

Komentáře

1 | Pučík | před desíti roky

Výrobce- MaxDrinks (stejná firma, co vyrábí big shock) No není se čemu divit… V té staré rozpadlé budově, kde to minulý rok stáčeli to je fakt děsné.

reagovat

2 | Pučík | před desíti roky

Mazání komentů? Aha…

reagovat

3 | Jake | před desíti roky

Nejak nevím, kde by měl být smazaný nějaký komentář, možná jen zrovna nebyla ready databáze, ale komentáře tu jsou všechny.

Co se týká tvého prvního komentáře, mluvíš nesmysly. Já také bydlím ve starém rozpadlém baráku a přitom to máme uvnitř hezké, nachází se v něm muzeum s >1800 plechovkama i moje kancelář. To, že není na fasádu na tom nic nemění a navíc:

  1. Je v objektu MaxDrinks jen v pronájmu od města, takže nemůže nic měnit.
  2. Budou se již brzy stěhovat do nového
  3. Byl si uvnitř? Já ano, a to jak to vypadá uvnitř nemá nic společného se zevnějškem. To máš stejný jako když jsou modelky sice hezký ale tupý a chytrý holky zas nemusej bejt hezký. Ve stáčírně je vše podle norem, ani jsem dovnitř nesměl bez pláště.
  4. Chyba ve vyšším či nižším obsahu nějaké látky opravdu není způsobena vzhledem budovy.
  5. Podobné, ne-li horší chyby, se již staly i u Semtexu (Kofola tedy má také starou rozpadlou budovu?), v zahraničí dokonce u Monsteru.
  6. Prober se

reagovat

4 | Pučík | před desíti roky

Jo, už tady ten koment vídím, omlouvám se.
Ten Maxdrinks, né jen budova, ale to co mají před stáčírnou.
Stará výrobní linka jen tak pohozená, pohozené barely od chemikálií, skladování prázdných plechovek na stáčení venku pod tím strašným přístřeškem? Byl jsi tam, víš o čem mluvím- a to že mají před tím dvorkem bordel je už jejich věc a můžou s tím něco dělat. Než jsem tam byl tak jsem si i ten BS občas koupil, teď ne. Viděl jsi někdy stáčírnu semtexu? Zkus si to srovnat :)

reagovat

5 | Jake | před desíti roky

[4] Pučík: Nevim co povazujes za stacirnu Semtexu, jestli jeste Pinelli, nebo uz Kofolu. V Pinelli to taky nebylo nejruzovejsi, chybu se skladovanim plechovek (tak jak se ti to nelibi u maxdrinks) udelali v Kofole a nevyplachli je radne, takze taky zadna vyhra, at uz to vypada jakkoli, neznamena ze to tak i funguje. Plechy venku na kratkou dobu nejsou pruser, pruser je pak to se s tim ze byly venku vyporadat. Pokud si myslis ze v Rexamu neskladuji docasne plechovky i venku, pak jsi mimo.

Ne vsechny BS! se staci v MaxDrinks, ktere a jak to poznat ti radit nebudu, stejne uz jsme zasli v tematu uplne jinam. Vracim se zpatky k tomu nejdulezitejsimu – Vzhled budovy ani bordel mimo netvori kvalitu a rozhodne nemuze ovlivnit vyssi obsah nejake latky, takze je tvuj nazor jen nejakym tvym osobnim problemem a ne priznani reality.

reagovat

6 | Pučík | před desíti roky

Jo, myslel jsem Pinelli. Však neříkám, že ostatní stáčírny nemají své mouchy, ale když jsem viděl Maxdrinks, tak jsem si na to vzpoměl, jak to tak vypadá. Je to pouze můj názor, z části máš i pravdu.
Jak říkáš: stejne uz jsme zasli v tematu uplne jinam.
Takže konec naší diskuze :)

reagovat

7 | Břetislav Novák @ | před desíti roky

Black panter

Kupuji si energetický drink Black Panter a musím napsat, že mi moc chutná, vypadá dobře a hlavně je dobrý a není předražený. Kvalita za rozumnou cenu.

reagovat

8 | Fender | před desíti roky

reagovat

9 | Koudelka @ | před desíti roky

máš pravdu

[7] Břetislav Novák: Je fakt, že ho kupuji taky. Nechápu, proč Black Panter někdo uráží.
Je to dobrý nápoj.
Jsem mistr v chutích a rozumím tomu.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.