Rockstar musí ve Španělsku skončit. Hrozí mu konec i jinde?

Loni o prázdninách jsme vám ve článku Není Rockstar jako Rockstar představovali energy drink prodávaný výhradně ve Španělsku a nesoucí stejný název, jako jeho výrazně slavnější „dvojče“ z USA. Španělský Rock* existuje od roku 1999, kdežto Rockstar vznikl až o 2 roky později. Rock* vlastní práva na prodej energetických nápojů s názvem Rockstar. Dlouho to vypadalo, že je a bude klid, jenže najednou má někdo rudo před očima…

rockstar-energy-drink-spain-classic-since-1999s

Španělský Rock*

Loňský článek obsahoval důležitou větu: „Španělé samozřejmě mají ochrannou známku na tuto značku a naopak to byli oni, kdo byl tak hodný, že nedělal téměř žádné problémy při vstupu amerického Rockstaru na tamní trh.“ Jenže to přestalo právě loni platit, když se majitelé Rock* rozhodli, že se jim to nelíbí a vše začali hnát k soudu a samozřejmě vyhráli, protože na to mají právo. A Rockstar najednou musí ve Španělsku skončit.

rockstar

Podle mínění majitelů i soudu parazituje Rockstar na značce Rock*, což je samozřejmě nesmysl, protože vznikly na opačné straně světa. Rock* jen jako drink pro stejnojmenný klub, který se dodnes dá sehnat jen těžce a spíše na ostrovech, než přímo ve Španělsku. Popravdě si spíš myslím, že si laik řekne „Jé hele, Rockstar má nějakou spešl edici plechovky“, než aby znal Rock* a díky němu si začal kupovat Rockstar. Ale co už… Naštěstí nic podobného v jiných zemích nehrozí a tak se o Rockstar bát nemusíme. Aktuálně také zjišťujeme budoucnost ve Španělsku, kde může existovat pod jiným názvem. A to by byla sběratelská bomba.

Komentáře

1 | Havll | před devíti roky | fb.com/Drinkses

Musím sehnat strawberry! :D

reagovat

2 | Jake | před devíti roky

[1] Havll: Jsem na tom podobne :D

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.