Čtvrtletní souhrn: Co nového (nejen) na českém trhu?

První čtvrtletí roku 2014 kvapem končí a tak je čas na nový (a snad i do budoucna pravidelný) článek. Hned po vyhlášení výsledků ankety o Energy Drinky roku 2013 se rozjel nečekaně velký kolotoč. Co všechno se tedy nejen na českém za první tři měsíce odehrálo? Nejvíce se činil domácí Big Shock! – po Sportym přišel s výborným broskvovým Tea Energy, změnil název Bitteru na Tonic (na plechovku si ještě chvíli počkáme), přidal propracovaný design kartónů a nakonec i ulétnutou dvojicí „meme“ limitek. Za zmínku stojí i náhled na vývojové obrázky varianty Sporty, který mohl skončit v úplně odlišném plechu. Tolik od BS!, co se u nás dělo dál?

big-shock-tea-energy-broskev-green-zeleny-caj-peach-cans

No Fear podle dřívějšího slibu přinesl na trh jablečný Motherload Apple. Lidé teprve hlásili první nálezy a už tu jako překvapení byla další novinka – třešňová varianta Cherry. Red Bull má u novinek zatím celkem vybráno, Zera se v ČR zatím nedočkáme a tak si musíme vystačit s přidaným popiskem příchuti na barevných edicích. V podobném souhrnném článku na konci roku byl pro únor příslib 2 nových X – The Simpsons s příchutěmi Tropical a Raspberry. Plechovky s Marge a Lisou se ale zatím neobjevují a nikdo neví proč. Tak snad časem…

no-fear-motherload-cherry-485-resealable-cans

Stejně jako loni, i letos si pro nás Rockstar připravil sérii limitek Vyhraj (2014 – SummerRide). Těch bude 7, týká se tedy všech příchutí, které jsou aktuálně na trhu. Od dubna už je seženete všechny. Kofola přišla s novou variantou Kofoly s guaranou a hned ji nalila i do plechovek. Změny byly i Semtexu – Cool 500ml má nový design, malá varianta ovšem končí. Obě limitky (Cool i Champagne) navíc neskončí, nově mají status klasického produktu. U Kofoly/Semtexu se prý něco kutí a my věříme, že to není nic z výše popsaného.

rockstar-summerride-2014-vyhraj-go-pro-lago-di-garde-plakats

Club Power, který byl dříve jen v Bille, se přestěhoval převážně k vietnamcům, přešel do tmavých plechovek (250 i 500ml) a přidal variantu Vitamin. Místo sleeve fólie jsou již všechny s potiskem. Tiger přišel s 500ml plechovkou, v Polsku zároveň skončily verze Lime a Cola, tudíž už se do ČR nepodívají. Snad nám to vynahradí za hranicemi nový Restart nebo Mental. Hell určitě jen čeká na letní sezónu, zatím tak dorazila jen verze Zero. Z Alberta zmizely Euroshoppery, místo nich si můžete koupit hned 4 příchutě + půllitr nové značky AH Basic.

kofola-s-guaranou-250-500ml-plechovka-vitamin-b12-kofein-32mg-new-2014s

To by bylo od nás celkem vše. V zahraničí nás zaujaly např. 3 turecké fotbalové Burny, mexický Avicii nebo potvrzení a první fotky nových Monsterů v USA – Punch nahrazující DUB vypadá povedeně, zajímavý je i pátý Muscle Peanut Butter Cup. Rockstar naopak vládl v Evropě – Španělsko potěšil dvojicí testovacích variant, Nory zase zcela novým Xdurancem Electric Fruit Mix. Nejblíže nás jsou pak německé Sparklingy, jeden z nich dokonce při cestě přes moře změnil chuť. To je pro dnešek vše, chcete takový článek i příště? :)

Komentáře

1 | ERKO407 | před desíti roky

objevil už někdo tea v Plzni? :)

reagovat

2 | mishol | před desíti roky

[1] ERKO407: zajdi do tesca maj ho haldy

reagovat

3 | Denny | před desíti roky

Nemáte někdo typ na obchoďák kde to 100% mají? Píšete že v Tescu tam sem byl a nic,,,

reagovat

4 | Soul | před desíti roky

[3] Denny: Skus nějakej albert, u nás je v albertu už. Jinak jsem ho taky koupil v Tescu, ale to bylo ještě v době, kdy se ani neměl prodávat :D

reagovat

5 | Denny | před desíti roky

[4] Soul: Dík za tip ;) už ho mám home

reagovat

6 | robin @ | před desíti roky

Ahoj nevíte kde se dá sehnat BS čaj okolo vodň
an

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.